SIA "Pilsētvides serviss" aicina skolēnus piedalīties konkursā "Dzīvo zaļi" - Alūksnes novads

SIA “Pilsētvides serviss” aicina skolēnus piedalīties konkursā “Dzīvo zaļi”

2018.gada 12. martā SIA “Pilsētvides serviss” izsludināja vides izglītības konkursu “Dzīvo zaļi”, kurā aicināti piedalīties Alūksnes un Gulbenes vispārizglītojošo iestāžu skolēni. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu, skolotāju un pastarpināti arī skolēnu vecāku teorētiskas un praktiskas zināšanas par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu dabas saudzēšanas nolūkos. Pieteikšanās konkursam ir atklāta, konkursa darbu pieņemšana turpināsies līdz 2018. gada 11. aprīlim.

SIA “Pilsētvides serviss” ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums, kas specializējas uz Latvijas novadu apkalpošanu. Kopš 2017. gada 12. novembra tas sniedz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Alūksnes novadā, savukārt Gulbenes novada iedzīvotājus un uzņēmējus kompānija apkalpo kopš 2014. gada. Kopumā SIA “Pilsētvides serviss” darbojās 9 pašvaldībās un nodrošina ne tikai kvalitatīvus pilna cikla atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus, bet arī ir izveidojis iedzīvotājiem ērtu un pieejamu atkritumu šķirošanas infrastruktūru.

Ienākot novados, uzņēmums solījis īstenot vides izglītības pasākumus, kas vienlaikus izglītos un motivēs sabiedrību pievērsties atkritumu šķirošanai, lai saudzētu apkārtējo vidi. Tāpēc šogad SIA “Pilsētvides serviss” sadarbībā ar SIA “Zaļā josta” īsteno konkursu “Dzīvo zaļi”, kura ietvaros aicina Alūksnes un Gulbenes skolēnus izstrādāt radošu darbu vienā no piedāvātajām tēmām: atkritumu šķirošanas infrastruktūras ierīkošana mājās; atkritumu apjoma samazināšana mājas apstākļos; videi draudzīga saimniekošana ikdienā.

“Atkritumu šķirošana ir veids, kā ikviens no mums var ikdienā gādāt par taupīgu dabas resursu izmantošanu, jo pareizi sašķiroti atkritumi tiek pārvērsti par ražošanas izejvielām, kas izmantojamas atkārtoti. Pieredze rāda, ka visaktīvāk atkritumu šķirošanai pievēršas tieši bērni, jo viņiem tā liekas saistoša un aizraujoša nodarbe. Savukārt bērnu aizraušanās ar atkritumu šķirošanu neizbēgami iesaista procesā arī vecākus, tādējādi pamazām popularizējot šo ieradumu plašākas sabiedrības vidū. Mums ir svarīgi, lai atkritumu šķirošana taptu par neatņemamu katra iedzīvotāja sadzīves daļu, un jo agrāk šīs ieradums iedibinās, jo labāk,” uzsver SIA “Pilsētvides serviss” valdes loceklis Jurģis Ugors.

“Ar sabiedrības vides izglītības aktivitātēm “Zaļā josta” nodarbojas jau vairāk nekā 15 gadus, un šo gadu garumā esam secinājuši, ka vislabāk rūpes par vidi iespējams bērniem iemācīt neformālā veidā – caur radošām nodarbēm, aktivitātēm, spēlēm un konkursiem,” skaidro SIA “Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa, uzsverot, ka dalība konkursā “Dzīvo zaļi” mudinās tā dalībniekus ne tikai vairāk izzināt un izprast atkritumu apsaimniekošanas procesu, bet arī rast citus veidus, kā savu ikdienu padarīt videi draudzīgāku.

Konkursā “Dzīvo zaļi” var piedalīties skolēnu komandas līdz 5 cilvēkiem trīs vecuma grupās: 1.-4. klašu; 5.-9. klašu un 10.-12. klašu skolu audzēkņi. Pirmās vietas ieguvēji katrā no vecuma grupām tiks paziņoti un apbalvoti konkursa noslēguma pasākumā Alūksnē 23. aprīlī un Gulbenē 26. aprīlī. Noslēguma pasākuma ietvaros visiem konkursa dalībniekiem un klātesošiem tiks piedāvāts apmeklēt konkursam pieteikto darbu izstādi, noklausīties saistošo un noderīgu lekciju par atkritumu šķirošanas nozīmi, kā arī piedalīties tematiskajās spēlēs.
Detalizētākā informācija par konkursu un konkursa nolikums ir atrodami vietnē pilsetvide.lv.

KONKURSA NOLIKUMS

Papildu informācija:

Olga Ribkina, 28834587, e-pasts.: olga.ribkina@pilsetvide.lv

Skip to content