24. MARTĀ - ZEMES STUNDA - Alūksnes novads

24. MARTĀ – ZEMES STUNDA

24. martā visā pasaulē tiks svinēta Zemes stunda, kuras laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 iedzīvotāji, pašvaldības, organizācijas un uzņēmumi tiek aicināti uz stundu izslēgt gaismu, tādējādi simboliski demonstrējot rūpes par vidi un klimata pārmaiņu ierobežošanu.

Šogad Zemes stundas tēma ir bioloģiskā daudzveidība. Tādēļ PDF sadarbībā ar uzņēmumu Tetra Pak aicina Zemes stundas laikā gan izslēgt gaismu, gan “pieslēgties” dabai. Proti, nofotografēties ar kādu sev sirdij tuvu dabas objektu vai atrast savā bilžu arhīvā jau esošu fotoattēlu, un, lietojot mirkļbirku #zemesstunda, dalīties ar to sociālajos tīklos.

PDF arī atgādina, ka Zemes stunda nav mēģinājums stundas laikā ietaupīt elektrību. Tā ir vienota sabiedrības līdzdalības akcija, izgaismojot būtiskākās vides problēmas un uzsverot katra individuālo atbildību. Ir būtiski atgādināt, ka videi draudzīgu paradumu prakse, resursu saudzēšana un rūpes par vides ilgtspēju ir nepieciešamas katru dienu.

Pērn Zemes stunda tika atzīmēta kopumā 187 valstīs. Savukārt Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta 60 pašvaldībās, pulcējoties pasākumos pie ugunskuriem, organizējot vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncertus, orientēšanās spēles, nakts skrējienus, gājienus un citas aktivitātes.

“Vides problēmas visā pasaulē aizvien aktualizējas un šie jautājumi ir svarīga tēma visdažādākā līmeņa starptautiskos procesos. Latvija nav vientuļa sala. Taču joprojām diskusijās par valsts attīstības perspektīvam un lēmumu pieņemšanā vide un vides problēmas ir otršķirīgas. Modernā sabiedrībā vides un ekonomiskās intereses nav nošķiramas, un ekonomiskā attīstība nedrīkst nonākt pretrunā ar vides vajadzībām,” akcentē Pasaules Dabas Fonda (PDF) direktors Jānis Rozītis.

Sagatavoja: vadītājas vietniece izglītības jomā Anta APINE

Skip to content