Alūksnes muižas parkā svinīgi atklāj Putnu paviljonu - Alūksnes novads

Alūksnes muižas parkā svinīgi atklāj Putnu paviljonu

Turpinoties unikālo mazo arhitektūras formu atjaunošanu Alūksnes muižas parkā, šodien, 27. jūlijā, svinīgā pasākumā tika atklāts atjaunotais Putnu paviljons.

Putnu paviljonu Alūksnes muižas parkā licis uzbūvēt Aleksandrs Jozefs fon Fītinghofs, tādejādi piepildot savas sievas vēlēšanos. Muižas laikā paviljonā mituši arī īsti putni, tāpēc atklāšanas pasākumā Alūksnes muzejs bija parūpējies par kādu īpašu pārsteigumu. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja novadniece, cirka māksliniece Aija Balode un viņas baloži.

Atklāšanas pasākumā tika godināti arī meistari, kuri paviljonam ļāvuši atdzimt. Putnu paviljona atjaunošanas mākslinieciskās izpētes un restaurācijas tehniskā projekta autors Laimonis Šmits.  Granīta cokola restaurācijas darbus un putnu barošanas trauka izgatavošanu un uzstādīšanu veica individuālā uzņēmuma “GETA” monumentāli dekoratīvās tēlniecības objektu restaurators – speciālists Genādijs Stepanovs. Sarežģīto metāla konstrukcijas, apšuvuma un dekoratīvo detaļas izgatavoja un montēja SIA “SKAVA M” kalēja amata meistars Māris Sprancis. Uzņēmums SIA “OZOLMĀJAS” veica paviljona novietnes pamatnes sagatavošanu un piegulošās teritorijas labiekārtošanu.

  1. gadsimta 40-ajos gados celtais paviljons atjaunots uz oriģinālajiem pamatiem. Sakarā ar to, ka muižas parka apkārtne vairāk nekā pusotra gadsimta laikā ir piedzīvojusi pārmaiņas, paviljonu nevarēja atjaunot tā oriģinālajā atrašanās vietā, tomēr sadarbībā ar Valsts Kultūras pieminekļu inspekciju atjaunotajam objektam izraudzīta vieta laucītē pie parka augšējiem dīķiem.

Galerija no atklāšanas pasākuma pieejama Alūksnes novada pašvaldības Facebook lapā https://www.facebook.com/Aluksnesnovads/

Skip to content