Pašvaldības kultūras un tūrisma darbinieki tiekas seminārā - Alūksnes novads

Pašvaldības kultūras un tūrisma darbinieki tiekas seminārā

 

  1. oktobrī, Alūksnes Kultūras centrā, norisinājās ikgadējā Alūksnes novada pašvaldības kultūras un tūrisma darbinieku tikšanās, kuras mērķis bija atskatīties uz gada laikā paveikto, kā arī pārrunāt nākamajā gadā plānotos lielākos pasākumus.
  2. gada kultūras pasākumu sezona iesāksies ar Otro starptautisko deju festivālu “Alūksnes ziema”. Festivāla koncerti notiks dažādās vietās Alūksnes novadā, un tā koncepcija šajā gadā būs vērsta uz dejas žanru dažādību. Festivāls norisināsies no 9. līdz 10. februārim.

Kā vēl viens apjomīgs pasākums februārī norisināsies Brīvības cīņu Alūksnē simtās gadadienas atzīmēšana. Alūksnē tiks atklāts piemiņas akmens kritušajiem somu karavīriem. Vēl pilsētā, Bejā un Liepnā norisināsies gan dažādas izstādes un koncerti ar somu vīru kora un pašmāju kora “Atzele” dalību. Pasākumi norisināsies no 22. līdz 23. februārim.

  1. martā norisināsies Masļeņicas svinības Pededzē, kuras 2019. gadā iecerēts organizēt plašākas nekā ierasts līdz šim, izceļot pasākuma unikalitāti.
  2. aprīlī notiks jau tradicionālie Grāmatu svētki, taču atšķirībā no citiem gadiem, kad tie norisinājās darbdienā, 2019. gadā svētki ieplānoti sestdienā, tādejādi, cerot vairot iedzīvotāju interesi par šiem svētkiem.
  3. maijā ikviens novada iedzīvotājs būs aicināts atzīmēt Alūksnes novada 10 gadu jubileju. Svētkos norisināsies akcija “Pagasti pilsētā”, koncertuzvedums “Kopīga ieelpa”, kā arī tiks godināti izcilnieki kultūrā, izglītībā, sportā un uzņēmējdarbībā. Novada iedzīvotāji tiks aicināti piedalīties kopīgā akcijā “Baltā galdauta pikniks”.
  4. maijā, Eiropas Muzeju nakts ietvaros, uz dažādiem pasākumiem aicinās novada muzeji.
  5. maijā Alūksnē pulcēsies Latvijas izglītības iestāžu tautas deju kolektīvi. Festivālā “Latvju bērni danci veda” 5000 dalībnieku no 120 deju kolektīviem visā Latvijā priecēs novada iedzīvotājus un viesus ar ielu koncertiem, dalībnieku gājienu un lielkoncertu.

Turpinot Alūksnes novada desmit gadu jubilejas ciklu 1. jūlijā plānota kultūras iestāžu foto akcija “Viena diena pēc desmit gadiem”, bet 12. jūlijā ar koncertu “Mūzika vieno” plānots atzīmēt veiksmīgus starptautiskās sadarbības piemērus. Koncertā uzstāsies Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris un Marsenēlakotes mūziķi.

No 18. līdz 21. jūlijam Alūksnes novads kļūs par Latvijas amatierteātru centrālo skatuvi, jo novadā norisināsies Latvijas amatierteātru salidojums. Šajās dienās novada iedzīvotāju un viesu vērtējumam tiks piedāvātas vairāk nekā 100 teātra izrādes.

            No 2. līdz 4. augustam Alūksnē norisināsies apmeklētāju skaita ziņā apjomīgākie svētki – Alūksnes pilsētas svētki, kas ik gadu pulcē tuvus un tālus alūksniešus.

  1. augustā, Baltijas ceļa 30. gadu jubilejas atceres pasākumu centrālais notikums būs ar tradicionālā ziedu paklāja veidošana, kurā aicināti iesaistīties novada iedzīvotāji un viesi.

Vasaras sezonai noslēdzoties, 14. septembrī uz Pļaujas svētkiem aicinās Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs.

Gada nogalē, 18. novembrī, svinot Latvijas Republikas 101. dzimšanas dienu, tiks pasniegts augstākais Alūksnes novada pašvaldības apbalvojums – “Sudraba zīle”.

Vēl kultūras un tūrisma darbinieku semināra ietvaros pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte un kultūras darba speciāliste Valda Zeltiņa godināja tos kolēģus, kam 2018. gadā bijušas apaļas jubilejas. Šajā gadā īpašu jubileju svinēja Ilzenes pagasta bibliotēkas vadītāja Benita Kokarēviča, kas šobrīd gatavojas doties pelnītā atpūtā.

Kultūras un tūrisma darbiniekus uzrunāja arī Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore Iveta Ozoliņa, Alūksnes muzeja direktore Diāna Pelaka un Tūrisma informācijas centra vadītāja Iveta Veļķere. Ar prezentāciju, kurā pašvaldības darbinieki tika aicināti sadarboties ar nevalstisko sektoru, uzstājās Alūksnes nevalstisko organizāciju atbalsta centra vadītāja Dzintra Zvejniece.

FOTO: Kolēģi sveic Benitu Kokarēviču

Skip to content