Sākusies biļešu tirdzniecība uz Mārča Auziņa koncertu “Aizrautība” Alūksnes Kultūras centrā

Latviešu ģitāras virtuozs un daudzu mūzikas skaņdarbu aranžētājs Mārcis Auziņš publisko sava otrā studijas solo albuma “Aizrautība” titulskaņdarba video. Šī ir jau otrā dziesma no jaunā albuma “Aizrautība”, kas iznāks 2019. gada janvāra izskaņā. Līdz ar albuma iznākšanu sāksies arī koncerttūre Latvijas pilsētās, kas 13. februārī viesosies Alūksnes Kultūras centrā.

Albumā “Aizrautība” būs apkopoti paša mūziķa komponētie skaņdarbi, kas tapuši pēdējo divu gadu laikā, bet būs pievienotas arī divas kaverversijas – V. Krieviņa skaņdarbam “Meitenei kafejnīcā” un I. Kalniņa “Dūdieviņš”.

Otrajam albumam dots nosaukums “Aizrautība”, kas ir Mārča Auziņa vadmotīvs radot un atskaņojot mūziku. Kā saka Mārcis: “Aizrautība ar mūziku un ģitārspēli ir tā pastāvīgā sajūta, kas atkal un atkal liek ņemt rokās instrumentu, komponēt, aranžēt un meklēt jaunus, muzikālus izpausmes veidus. Tā ir vilkme pārvērst mirkļus, iespaidus, laiku un visu apkārt notiekošo ģitārmūzikā. Tā ir vēlme izzināt instrumenta un tā skanējuma un spēles robežas – nebeidzams izaicinājums atklāt un neapstāties. Tas ir tas mirklis uz skatuves, kad trīsstūrī  – “Es. Mūzika. Klausītājs.” notiek  tā īpašā mijiedarbība, kas tik daudz prasa un vēl vairāk jo vairāk dod atpakaļ. Tas ir mans aicinājums – mana Aizrautība, kurā viss iespējams.”

Albuma tituldziesmas “Aizrautība” video redzama Mārča ģitāras spēle vakara mijkrēslī tumšās telpās, kur visapkārt ir gaismas stari, ko veido gaisa ventilatori.  Tie ļauj izbaudīt burvīgo ģitāras stīgu skanējumu, ļaujot sadzirdēt melodijas smalkākās nianses. Piecas minūtes garais video tapis novembra vidū Rīgā, K.K. fon Stricka villā.

Videoklipu filmējusi un montāžu veikusi kompānija “FILMORY production”, dziesmas producents un skaņas režisors Krišjānis Geidāns. Ieraksta pēcapstrādi veicis Krišjānis Geidāns.

Ir liels izaicinājums un reizē unikalitāte, kad tikai viens mākslinieks spēj noturēt skatītāju uzmanību ar savu priekšnesumu vairāk kā stundas garumā, šajā gadījumā – ar ģitārspēles virtuozitāti. Mārcis Auziņš ir viens no retajiem Latvijas mūziķiem, kas šo spēj realizēt. Lai šo varētu izdarīt, ir jāpavada garas stundas mēģinājumos, jāizjūt publika, jāspēj ļauties mirkļa burvībai.

Ikvienam, kurš vēlēsies baudīt ģitārista Mārča Auziņa albuma “Aizrautība” skaņdarbus klātienē, būs iespēja doties uz kādu no koncertiem visā Latvijā no 2019. gada februāra. Koncertsērija “Aizrautība” tiks atklāta 2019. gada 2. februārī Mūzikas namā “Daile”, Rīgā, bet pēc tam viesosies Alūksnē, Madonā, Rēzeknē, Mālpilī, Saldū, Kalnumižaā, Liepājā, Ēdolē, Ventspilī, Līvānos, Dikļos, Mazmežotnē, Siguldā un Cēsīs.

Biļetes uz Mārča Auziņa koncertu „Aizrautība” Alūksnē iespējams iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā, biļešu cena 12 EUR.

Albumu izdod un koncertsēriju “Aizrautība” organizē kompānija „Forte PR“.

Skip to content