Mālupes pagastā durvis vērs jauns un mūsdienīgs sociālās aprūpes centrs - Alūksnes novads

Mālupes pagastā durvis vērs jauns un mūsdienīgs sociālās aprūpes centrs

29. martā notiks jaunizveidotā Sociālās aprūpes centra “Pīlādži” atklāšana Mālupes pagastā. Jaunais aprūpes centrs atradīsies kādreizējās pamatskolas telpās un būs Alūksnes novada pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienība.

No 2018. gada aprīļa līdz decembrim ēkā norisinājās iekštelpu pārbūve, lai bijušo skolas ēku pielāgotu aprūpes centra vajadzībām. Šobrīd notiek pēdējie sagatavošanās darbi, lai jau nedēļas beigās svinīgi atvērtu sociālās aprūpes centru.

Centrā izveidotas 38 istabas un tajās varēs dzīvot 59 cilvēki. Istabas veidotas gan vienam cilvēkam, gan diviem un trīs cilvēkiem. Mūsdienīgas atpūtas telpas, ēdamistaba, sporta laukums, istabas ar funkcionālajām gultām, videonovērošana – tas viss radīts, lai padarītu ērtāku vidi sociālās aprūpes centra iemītniekiem. Apmēram trīs hektārus lielā apkārtējā zemes platība ļaus veidot saimniecību un iekopt mazdārziņu. Uz jumta uzstādīti vairāki saules kolektori, kas pārveidos Saules enerģiju siltumenerģijā, nodrošinot centram daļu no nepieciešamā siltā ūdens.

 

Sanita Pāsa,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content