Alūksnes novadā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 31 programmā - Alūksnes novads

Alūksnes novadā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 31 programmā

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Alūksnes novadā var pieteikties mācībām 31 izglītības programmā četrās izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Alūksnes novadā pirmoreiz mācības mūžizglītības kompetencēs
Latvijā kopumā šajā kārtā iedzīvotāji var izvēlēties apgūt kādu no vairāk nekā 800 dažāda garuma un satura izglītības programmām, kas pieejamas 46 Latvijas pilsētās un novados. Alūksnes novadā piedāvāto mācību klāsts šajā kārtā ir 31 izglītības programma.

Visā Latvijā, tostarp arī Alūksnes novadā pirmoreiz var pieteikties mācībām mūžizglītības kompetencēs, kas palīdz iegūt dzīves garumā noderīgas prasmes, lai pielāgotos izmaiņām darba tirgū. Alūksnes novadā šīs kompetences var apgūt kādā no 10 izglītības programmām, kuru klāstā ir tādas mācības kā komandas darba vadīšanas ABC, profesionālā angļu valoda mehāniķiem, digitālās prasmes darba vajadzībām, iecere veiksmīgai uzņēmējdarbības uzsākšanai, finanšu un informācijas pratība pieaugušajiem un citas.

Līdzīgi kā iepriekšējās kārtās 21 izglītības programma Alūksnes novadā pieejama sešās tautsaimniecības nozarēs. To vidū ir tādas visā Latvijā pieprasītas izglītības programmas kā digitālais mārketings, Agile projektu vadība, datu analīze un pārskatu sagatavošana ar MS Excel, personas datu aizsardzība un IT drošība, kā arī citas. Alūksnes novada mācību klāstā ir arī programmas, kurās var iegūt profesiju un kļūt par elektromontieri vai kokapstrādes iekārtu operatoru.

Jaunums – pieteikšanās tiešsaistē
Pirmo reizi projekta laikā pieteikšanās norit tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv jebkurā diennakts laikā. Iedzīvotājiem vairs nav jāsūta pieteikums e-pastā vai jādodas uz izglītības iestādi klātienē.

Ja strādājošajiem nepieciešams informatīvs atbalsts piemērotāko mācību izvēlei vai nav iespēju pieteikties mācībām tiešsaistē, konsultācijas un iespēju pieteikties klātienē nodrošina pieaugušo izglītības koordinatori 82 VIAA sadarbības pašvaldībās, tostarp arī Alūksnes novadā. Visu koordinatoru kontakti pieejami www.macibaspieaugusajiem.lv.

Mācībām var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam, tostarp jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības, un strādājoši pensionāri. Ikviens strādājošais mācīties šī projekta ietvaros var vienu reizi. Alūksnes novada un tuvējo novadu iedzīvotāji var pieteikties mācībām arī citās Latvijas vietās.

Alūksnes novadā mācības šajā kārtā piedāvā četras izglītības iestādes – Latvijas Universitāte, Smiltenes tehnikums, mācību centrs BUTS un mācību centrs Austrumvidzeme.

Mācības bez maksas vai 10% līdzmaksājums
Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem iedzīvotājiem mācības ir bez maksas, pārējiem strādājošajiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var finansēt arī darba devējs. Mācību maksa ir atkarīga no izglītības programmas veida un ilguma. Tie ir vidēji 36 eiro īsākajās izglītības programmās, kā arī vairāki simti eiro garākajās programmās, kurās var iegūt profesiju.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

ES fondu pieaugušo izglītības projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, ieguldot tajā vairāk nekā 25 miljonus eiro.

Skip to content