Alūksnes Kultūras centrs uzsāk atkritumu šķirošanu

Līdz ar Spodrības mēneša izskaņu, Alūksnes Kultūras centrs ir apņēmies uzsākt savu sadzīves atkritumu šķirošanu.

Turpmāk Alūksnes Kultūras centrs sekos līdzi savu atkritumu plūsmai un šķiros papīra, kartona, plastmasas (PET), stikla un metāla atkritumus, kuru izvešanu nodrošinās jau esošais atkritumu apsaimniekotājs SIA “Pilsētvides serviss”. Savukārt jauna vienošanās noslēgta ar bīstamo atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu A/S “BAO”, kas nodrošinās izlietoto bateriju (kuras Alūksnes Kultūras centrā pasākumu sezonā rodas ne mazums) uzglabāšanu un pārstrādi.

 

Alūksnes Kultūras centra direktore Sanita Bērziņa:

“Ir zināms, ka Latvijai kā ES dalībvalstij jau pēc dažiem gadiem būs jāiekļaujas normā, kas paredz, ka vismaz 55% no visiem radītajiem sadzīves atkritumiem ir pārstrādājami jeb sašķiroti.

Skaidrs, ka paradums šķirot atkritumus neveidojas vienā dienā, nedēļā vai pat mēnesī – tāpēc jau laicīgi Alūksnes Kultūras centrā sāksim to apgūt, lai tas nākotnē kļūtu pašsaprotami un kā daļa no ikdienas rutīnas. Ar šo rīcību mēs pievienojamies “škirotāju” pulkam un ceram rosināt, iedvesmot arī citas iestādes, uzņēmumus un cilvēkus pievērsties atkritumu šķirošanai – ja ne ar motivāciju par ilgtspējīgu attieksmi pret dabu un resursiem, tad ar faktu, ka šķiroto atkritumu izvešana, vismaz pagaidām, ir bez maksas un ļauj ietaupīt līdzekļus.”

 

Plānots, ka sākotnēji atkritumu šķirošana tiks apgūta un notiks Alūksnes Kultūras centra administrācijas daļā, bet, līdz ar sabiedriskās dzīves pilnvērtīgu atsākšanos un pasākumiem iekštelpās, atkritumu šķirošana notiks visās ēkas telpās un to ievērot tiks aicināti arī kultūras centra apmeklētāji.

 

Alūksnes Kultūras centrs izsaka pateicību SIA “Pilsētvides serviss” Malienas nodaļas vadītājai Inetai Ivašenko un Alūksnes nodaļas klientu apkalpošanas speciālistei Aivitai Gelbrotei, kā arī A/S “BAO” pārdošanas direktoram Normundam Reinikam par ieteikumiem un padomiem atkritumu šķirošanā, kā arī veiksmīgi uzsākto sadarbību.

 

Komentārs no SIA “Pilsētvides serviss” Malienas nodaļas vadītājas Inetas Ivašenko:

“Prieks, ka pašvaldības iestāde izrāda interesi par atkritumu šķirošanu! “Pilsētvides serviss” vienmēr ir priecīgs attīstīt esošās sadarbības ar klientiem, kā arī gatavs sadarboties ar jauniem partneriem. Mēs kā atbildīgs atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums vienmēr turpināsim attīstīt un atbalstīt zaļās domāšanas aktivitātes, aicinām iesaistītes arī citus!

 

Komentārs no A/S “BAO” pārdošanas direktora Normunda Reinika:

A/S “BAO” kā vadošais nozares uzņēmums Latvijā, kas nodrošina pilnu bīstamo atkritumu savākšanas, transportēšanas, apsaimniekošanas un pārstrādes servisu, vienmēr ir iestājies par pareizu bīstamo atkritumu pārstrādi un dabas nepiesārņošanu –

aicinām ikvienu iestādi un uzņēmumu domāt ilgtspējīgi un bīstamo atkritumu apsaimniekošanas jautājumos sazināties ar mums!”

 

Sagatavoja: Gints Skulte
Alūksnes Kultūras centra
Mārketinga  speciālists

Skip to content