Notiek Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona militārās mācības “GRIFS 2021” - Alūksnes novads

Notiek Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona militārās mācības “GRIFS 2021”

Foto: srž. Ēriks Kukutis/ Latvijas armija, Flickr

No 28. jūnija līdz 12. jūlijam Alūksnes novada Alsviķu pagasta Meža Strautiņos, militārajā poligonā “Lāčusils” notiek Zemessardzes 3. Latgales brigādes 36. kaujas atbalsta bataljona lauka taktiskā nometne “GRIFS 2021”.

Militāro mācību mērķis ir trenēt un pārbaudīt vienības vispārējo kaujas gatavību, spējas konsolidēt un pārdislocēt spēkus, kā arī trenēt aizsardzības un pretošanās operāciju elementus. Lauka taktiskās nometnes ietvaros tiks pilnveidotas karavīru un zemessargu individuālās un kolektīvās iemaņas, tāpat tiks pārbaudītas bataljona štāba un apakšvienību plānošanas procesa un sadarbības spējas. Notiks gan teorētiskā, gan arī praktiskā apmācība ar noslēdzošo bataljona taktisko vingrinājumu.

Militārajās mācībās piedalīsies vairāk kā 300 karavīri un zemessargi no Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona, kā arī Lielbritānijas armijas Lankasteras hercoga pulka Specializētā kājnieku bataljona Arnhemas rotas karavīri.

Jau vēstīts, ka kopš 2019. gada sākuma Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona rotas karavīri atrodas dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Šajā laikā karavīri turpināja saliedēties, apguva jauno ekipējumu un veiksmīgi izgāja vienības sertifikāciju. 2020. gadā bataljona rotas karavīri bija dežūras aktīvajā fāzē, kas nozīmēja gatavību divu līdz piecu dienu laikā ar visu nepieciešamo ekipējumu un tehniku doties uz jebkuru vietu, kur NATO sabiedrotajiem būtu vajadzīgi papildspēki. Savukārt 2021. gadā Latvijas karavīri šajā NATO vienībā vēl paliek rezervē un vajadzības gadījumā 30 dienu laikā ir gatavi sniegt atbalstu.

Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām.

Iedzīvotāju ievērībai!

Laika posmā no 28. jūnija līdz 18. jūlijam maršrutā Lūznava-Alūksne-Lūznava iespējama militāro transportlīdzekļu pārvietošanās. Tāpat šajā laika posmā maršrutā Daugavpils-Lūznava-Daugavpils iespējama militārās tehnikas transportēšana.

Sastopot ceļā militārās tehnikas kolonnu, pārējiem satiksmes dalībniekiem jāievēro ceļu satiksmes noteikumi, netraucējot kolonnu kustību, piemēram, nemēģinot to apdzīt.

Tāpat arī Alūksnes novadā militārā poligona “Lāčusils” teritorijā un apkārtnē pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi. Daži militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem, lai mācību uzdevumu iespējami pietuvinātu reālajai situācijai. Mācības notiks iepriekš ar īpašniekiem saskaņotās vietās, un scenārija izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt.

Iedzīvotāji tiek aicināti izturēties ar sapratni, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa ielām, ceļiem un mežiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu, kā arī būt iecietīgiem pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

 

Skip to content