Vispirms mazliet komēdijas, pēc tam – džezs

Vispirms mazliet komēdijas, pēc tam – džezs15. janvārī Alūksnes Kultūras centrā uzstāsies komiķis Maksims Trivaškevičs, savukārt dienu vēlāk, 16. janvārī, priecēs alūksnieša Laura Amantova džeza kvartets kopā ar dziedātāju Rūtu Dūdumu-Ķirsi.

 

 Maksims Trivaškevičs ir latviešu komiķis, kurš, kā saka viņš pats, “brīvajā laikā vada humoršoviņu “Stīvais Nemelo”” un Alūksnē ar lakoniski nodēvēto programmu “Latviešu komiķis” uzstāsies 15. janvārī 18.00 Mazajā zālē.

 Maksimam piemīt oriģināls, brīžiem ļoti tiešs humora pasniegšanas veids, kura dēļ skatītāji nereti smejas līdz asarām! Viņa iepriekšējo izrādi „Humors pa latviski” apmeklēja vairāk nekā desmit tūkstoši skatītāju. 

 

 Jau nākamajā dienā, 16. janvārī, 16.00 Alūksnes Kultūras centra apmeklētājiem būs iespēja dzirdēt latviešu tautasdziesmu melodiskās intonācijas programmā “Trīcēj’ kalni” džeza ritmos un skaņās.

 

 Indriķis Veitners (Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Džeza mūzikas katedras vadītājs): “Džezs un latviešu tautas dziesma – jau kādu laiku šāds salikums Latvijas mūzikā nav negaidīts pārsteigums. Pieejas ir dažādas: sākot no pavisam vienkāršiem aranžējumiem līdz pat avangardam. Dažreiz meklējumos pēc oriģinalitātes pašu tautas dziesmu pat gadās pa ceļam “pazaudēt”! Laimīgā kārtā Laura Amantova un Viktora Ritova kopīgi veidoto projektu raksturo tieši dziļa cieņa un respekts pret mūsu nozīmīgāko kultūras mantojumu, vienlaicīgi saglabājot uzticību labākajām džeza mūzikas tradīcijām. Trāpīgie, interesantie un oriģinālie latviešu tautas dziesmu aranžējumi savienojumā ar augsti profesionālu džeza mūziku Laura Amantova kvarteta un Rūtas Dūdumas-Ķirses balss sniegumā ir galvenās kvalitātes, kas dzirdamas šajā programmā.”

 

Biļetes uz abiem pasākumiem iespējams iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē, kā arī visās “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

 

Apmeklējot pasākumus, būs jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.

Trīcēj' kalni

 

Gints Skulte
Alūksnes Kultūras centra mārketinga  speciālists

Skip to content