Zemessardzes orķestris aicina uz koncertuzvedumu “Savas zemes sargs” - Alūksnes novads

Zemessardzes orķestris aicina uz koncertuzvedumu “Savas zemes sargs”

Zemessardzes orķestris aicina ikvienu interesentu pieteikties bezmaksas ielūgumiem uz koncertuzvedumu “Savas zemes sargs”, kas par godu Latvijas Neatkarības atjaunošanas 32. gadadienai un Zemessardzes orķestra dibināšanas 10. gadadienai notiks 30. aprīlī plkst. 18.00 Alūksnes Kultūras centrā.

Koncertuzveduma stāsts vijas caur pagātni un vēsta par mūsdienu cilvēkiem un sargiem, kas savu zemi gatavi sargāt dažādos veidos. Apzinoties un cienot pagātni, mēs varam pilnvērtīgāk dzīvot pašreiz un domāt par nākotni. Tas ir rosinājums aizdomāties par mūsu vērtībām, iespēja uzzināt vairāk par Latvijas vēsturi, aizsardzības veidiem, kā ikviens var iesaistīties valsts aizsardzībā, tostarp sargājot arī mūsu valodu un kultūru. Latviešu tautā ir iestrādāts Latvijas kods – vajadzība sargāt savu zemi un savu tautu. Zemessardze nav tikai patriotisms, pienākums vai pārliecība, tas ir domāšanas veids, kas pāriet no paaudzes paaudzē.
Koncertprogrammā iekļautas žanriski daudzveidīgas vokāli instrumentālas kompozīcijas, pilnskanīgam un orķestrālam skanējumam mijoties ar stilistiski dažādu solistu izpildītām dziesmām. Koncertuzvedums piemērots dažāda vecuma klausītājiem. Tas ir gan izglītojošs jauniešiem, gan kā atgādinājums vecākajai paaudzei. Mūsdienīgā veidā parādīta dažādu laikmetu un žanru sintēze būs kā simbolisks apliecinājums tam, ka Zemessardze svin un godā savu vēsturi un vienlaikus attīstās un modernizējas.

Koncertuzvedumā piedalīsies Zemessardzes orķestris, Zemessardzes koris “Stars”, atzinību ieguvuši solisti – zemessargi Luīze Krasta, Gita Puikevica – Puikevska, Jānis Igaunis, jaunā septiņgadīgā soliste Andika Laima Karele, kā arī repa apvienības “Kreisais krasts” pārstāvji – Misters Krūmiņš un R.2.R.S., kurš ikdienā ir Militārās policijas karavīrs. Režisors, vadītājs un arī viens no solistiem ir aktieris zemessargs Gundars Silakaktiņš. Mākslinieciskie vadītāji – komponiste, aranžētāja Inga Meijere un Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis, kurš pirms 10 gadiem bija viens no Zemessardzes orķestra izveidotājiem.

“Zemessardzes orķestra jubilejas svinības pagājušā gada rudenī tika atceltas, tādēļ pa īstam svinam tagad. Orķestrim šis ir svarīgs notikums un iespēja parādīt pastāvēšanas laikā sasniegto. Zīmīgi, ka koncertuzvedums tiek atskaņots Brīvības svētku laikā, jo arī visi orķestra priekšnesumi vienmēr caurstrāvo brīvības ideju. Tie vienmēr ir kā aicinājums ikvienam novērtēt to, kas mums – visiem Latvijas iedzīvotājiem – ir,” uzsver kapteinis Andis Karelis.
Programmā iekļautās kompozīcijas lielākoties veidojusi komponiste un koncertuzveduma producente Inga Meijere – radot gan oriģināldarbus, gan aranžējot citu tautā iemīļotu latviešu autoru dziesmas, kā arī īpašā mūsdienīgā veidā ietērpjot latviešu tautasdziesmas, atgādinot, ka tās nekad nenoveco un vienmēr ir aktuālas. “Šobrīd mūsu vēstījums iegūst jaunu nozīmi un jēgu. Tas aicina apzināties, ka mums pašiem ir jāsargā sava zeme. Protams, mūsu sabiedrotie ir mūsu drošības garants, bet vispirms arī mums pašiem ir jārūpējas par savu zemi, lai arī citi vēlētos palīdzēt to sargāt. Jo vairāk cienīsim savu kultūru, būsim lepni par mūsu kultūras bagātību, jo vairāk arī citi mūs cienīs,” aicina Inga Meijere.

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Tā ir Zemessardzes atsevišķā vienība, kurā ietilpst pūtēju orķestris, bigbends, koris “Stars”, dažādi kameransambļi un kopš 2021. gada arī tautas deju ansamblis “Bramaņi”. Zemessardzes orķestra uzdevums un misija ir Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana, Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī rūpēšanās par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus. Pastāvēšanas gadu laikā Zemessardzes orķestris ir piedalījies arī dažādu pilsētu svētkos un sabiedriskos pasākumos. Zemessardzes orķestris koncertējis arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Ukrainā, ASV un Kanādā, sadarbojas ar populāriem izpildītājmāksliniekiem Latvijā, kā arī ar Mičiganas gvardes 126. armijas orķestri, Kanādas Bruņoto spēku Centrālo orķestri un Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestri. Zemessardzes orķestra priekšnieks ir Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis.
Turpinot Zemessardzes un Zemessardzes orķestra tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas. Bezmaksas ielūgumus uz koncertu Alūksnē var saņemt koncerta norises vietā – Alūksnes Kultūras centrā, Brūža ielā 7, informācija par ielūgumiem pa tālruni 64322833.

Koncerts tiek rīkots sadarbībā ar Alūksnes Kultūras centru.

Skip to content