Mājas kafejnīcu diena “Pierobežas garšas Veclaicenē” - Alūksnes novads

Mājas kafejnīcu diena “Pierobežas garšas Veclaicenē”

  Vietu pa īstam pazīstam un saprotam, ja esam to izbaudījuši ar visām savām maņām, esam atraduši laiku, lai paviesotos pie vietējiem ļaudīm un nobaudījuši tikai šai vietai raksturīgo maltīti.  Nav skaistākas vietas, kur pabūt, kā ainaviskā malēniešu pasaule Latvijas-Igaunijas pierobežā, kur vienuviet savijas dabas unikalitāte, vietējo čaklums un kultūras daudzveidība. Gleznainā Veclaicene sevī ietver arī pavisam īpašas garšas, kurās sajūtams augstkalņu lepnums, ezeru dziļums, malēniešu veselīgā dzīves uztvere un tuvējo igauņu kaimiņu ietekmes eksotiskums.

27. augustā jau otro gadu Mājas kafejnīcu dienā viesmīlīgie malēnieši vērs savus namus un pagalmus, lai ikvienam dotu iespēju iepazīt Veclaiceni no vietējo skatu punkta un galdā celtu gardas pašu gatavotas maltītes. Apvidum un malēniešiem raksturīgajā gaisotnē būs iespējams apmeklēt 11 mājas kafejnīcas, no kurām divas veidotas sadarbībā ar igauņu kaimiņiem, dodot iespēju izbaudīt kaimiņu būšanu un izgaršot tikai šeit sastopamo pierobežas virtuves savdabību, kurā atradīsiet gan igauņu putru un setu tradicionālā aukstā zupa suulliim, gan malēniešu profitroļus un Latvijas augstākās baznīcas draudzes iecienīto plātsmaizi. Lai ikviens apmeklējums būtu īpašs kafejnīcu apmeklējums obligāti jāpiesaka iepriekš un jāņem vērā, ka norēķini būs tikai ar skaidru naudu. Arī laikapstākļi ir mainīgi, tāpēc aicinām labai atmosfērai un noskaņai sagatavoties tiem laikus.

  Pasākuma daudzveidībai maltīte tiks bagātināta ar muzikāliem pārsteigumiem, daudzveidīgām spēlēm un izzinošām ekskursijām. Esot Eiropas izcilākajā tūrisma galamērķī – aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, maltītes baudīšanu ieteicams apvienot ar iespēju uzkāpt stāvajā Drusku kalnā, lai saskatītu Baltijas augstāko virsotni Lielo Munameģi Igaunijā, iziet Peļļu dabas taku, kura ved pa Latvijas un Igaunijas teritoriju ļaujot pieskarties robežstabiem un izbaudīt apkārtnes skaistumu pakāpjoties augstāk kādā no sešiem pierobežas skatu torņiem.

 “Mājas kafejnīcu dienas 2022” ir Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” un iniciatīvas koordinatora Aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene” Alūksnes Tūrisma informācijas centrs organizēta akcija ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu. Tā ir iespēja apceļot Latviju un iepazīt tās ļaudis, baudot īpašus ēdienus, ko gatavojuši saimnieki galdā ceļot katrs savu meistarstiķi – ēdienu, kas ir pašu ģimenes un draugu iecienīts. “Mājas kafejnīcu dienās” par improvizētu restorānu kļūst idilliska lauku sēta vai neierasta urbāna vide nekurienes vidū, mazākas un lielākas saimniecības, kā arī tūrisma objekti.

 Vairāk informācijas par pasākumu www.mājaskafejnīcas.lv, www.visitaluksne.lv un Aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” facebook kontā @veclaicene

 

Dace Bumbiere-Augule,

Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece

Skip to content