Alūksnes PILSĒTPĀRGĀJIENS-2 - Alūksnes novads

Alūksnes PILSĒTPĀRGĀJIENS-2

Alūksnes PILSĒTPĀRGĀJIENS-2Atzīmējot Starptautisko Tūrisma dienu Alūksnes Tūrisma informācijas centrs aicina š.g. 24.septembrī doties PILSĒTPĀRGĀJIENĀ-2, lai apmeklētu vietas, kurās pat reti kurš alūksnietis bijis un iepazītu pilsētu no “otras puses”, izzinot tās pārvaldi,  saimniecību un sadzīvi. Plānotais pārgājiena garums ir aptuveni 8 km un ap 4,5 stundām. Dalība ir bez maksas, bet tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām pieteikties pa tālruni +371 25442335. Visiem pilngadīgajiem pārgājiena dalībniekiem līdzi jābūt personu apliecinošiem dokumentiem.

Pilsētpārgājiens sāksies plkst.10:00 izzinot pilsētas saimniecisko darbību, kura saistīta ar pilsētnieku veselības un vides kvalitātes nodrošināšanu. Pirmās apmeklēsim Alūksnes notekūdeņu attīrīšanas staciju (Alsviķu pagasts “Iztekas”, GPS: 57.435681, 27.021855), kur kopā ar pašvaldības kapitālsabiedrības “Rūpe” valdes locekli Arti Svikli dosimies uz sūkņu staciju ar diviem iegremdējamiem sūkņiem,  notekūdeņu ieplūdes kameru un  priekšattīrīšanas ēku, kur uzstādītas nogulšņu un atūdeņošanas iekārtas, smilšķērāji, gaisa pūtēji, galvenā procesa kompresori un dūņu mehāniskās atūdeņošanas iekārtas.

Tālāk dosimies uz pirmo zaļo atkritumu kompostēšanas laukumu Latvijā, kuru apsaimnieko pašvaldības aģentūra “Spodra”. Par šāda laukuma nozīmību un darbības principiem pastāstīs aģentūras direktors Jānis Pūpols, vienlaikus demonstrējot laukumā nonākušas koksnes šķeldošanu un universālo radiovadām pļaujmašīnu, kura piemērota lielu slīpumu un ar tradicionālo tehniku nepieejamo vietu pļaušanai.

Vietējie uzņēmēji ir tie, kas pilsētai piešķir raksturu un veido ekonomikas mugurkaulu. Ģimenes uzņēmuma Linden šūtais apģērbs alūksniešiem ir labi pazīstams un to novērtē arī daudzi ārpus mūsu pilsētas. Viens no pārgājiena pieturas punktiem būs BRANCHESS šūšanas darbnīca, kur top uzņēmuma radītās kleitas, blūzes, svārki un vīriešu tauriņi.

Apmeklēsim centralizētās siltumapgādes uzņēmumu SIA “Alūksnes enerģija”, lai uzzinātu un apskatītu kā norit siltumenerģijas ražošanas process lielākajā katlu mājā Alūksnē, kas ar siltumu nodrošina lielu daļu pilsētas iedzīvotāju. Ar katlumāju, kurā atrodas trīs kurtuves un lielākie ūdenssūkņi Alūksnē, iepazīstinās uzņēmuma pagaidu valdes locekle Gunita Ozola un speciālisti.

Kopš Latvijas valsts nodibināšanas Alūksnes ikdiena cieši saistīta ar armijas klātbūtni. Alūksnes ezera krastā atrodas Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skola, kuras teritorijā 2021.gada vasarā atklāja NBS Kājnieku skolas Sporta kompleksu, kurā personālsastāvs mērķtiecīgi attīsta spēku, izturību, veiklību, ātrumu un kustību koordināciju. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja apmeklēt sporta zāli, kura bruņoto spēku vēsturē ir tikai otrais atklātais sporta infrastruktūras objekts Latvijā.

Noslēgumā apmeklēsim 2019.gadā atjaunoto Alūksnes novada pašvaldības administrācijas ēku, kurā viesosimies Dzimtsarakstu nodaļā un tās laulību zālē, pabūsim domes sēžu zālē, kurā ikmēnesi 15 deputāti pieņem pašvaldības attīstībai būtiskus lēmumus, iegriezīsimies Pašvaldības policijā, kura rūpējas par sabiedrisko kārtību novadā un iekāpsim speciālajā policijas auto, kā arī pabūsim pašvaldības priekšsēdētāja kabinetā, kurā ikviens varēs uzņemt pašbildi ar sevi priekšsēdētāja darba krēslā.

Alūksnes Pilsētpārgājiens ir ikgadēja aktivitāte, kuru Alūksnes Tūrisma informācijas centrs rīko ar mērķi vietējiem iedzīvotājiem iepazīt savu pilsētu un pabūt vietās, kurās ikdienā neiegriežamies vai tās nav paredzētas publiskiem apmeklējumiem, kā lai arī tiktos ar pilsētas izaugsmes nodrošināšanas un uzturēšanas iestāžu un uzņēmumu pārstāvjiem un izzinātu “Kā darbojas mūsu pilsēta?”.

Informāciju sagatavoja:
Dace Bumbiere-Augule
Alūksnes tūrisma informācijas centra vadītājas vietniece

Skip to content