Nemateriālā kultūras mantojuma dienās aicinās darināt Alūksnes pusei raksturīgos vainagus - Alūksnes novads

Nemateriālā kultūras mantojuma dienās aicinās darināt Alūksnes pusei raksturīgos vainagus

2019. gada 5., 6. un 7. aprīlī visā Latvijā jau vienpadsmito reizi notiks pasākums „Satiec savu meistaru!”. Tā būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Alūksnes muzejā 5. un 6. aprīlī nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas pasākuma „Satiec savu meistaru 2019” ietvaros būs iespēja darināt Alūksnes pusei raksturīgos vainagus Latvijas Amatniecības kameras meistares Māras Krieviņas vadībā.

Alūksnes muzejā kopš 2018. gada oktobra skatāma unikāla izstāde “No trimdas Latvijā – Austras Lindes 120 tautu meitu miniatūras”, kas parāda latviešu tautas tērpa bagātību, dažādību un krāšņumu. Tērpi gatavoti pēc Latvijas Lauksaimniecības kameras 1939. gadā izdotas grāmatas, kur aprakstīta dažādu novadu tērpu gatavošanas gaita. Daudzi no izstādes apmeklētājiem izrāda interesi par sava latviešu tautas tērpa darināšanu, tādēļ Alūksnes muzejs piedāvā tikties ar meistari Māru Krieviņu, kura  pastāstīs par Vidzemes vainagu veidiem un to darināšanas metodiku un vadīs Ziemeļvidzemes novadam raksturīgo tautas tērpu vainadziņu darināšanas meistarklasi.  “Tautu tērpam mūsdienās var atrast pielietojumu itin bieži,” saka Māra Krieviņa. Viņa ir arī pārliecināta, ka katram būtu jābūt mājās tautu tērpam un ideālākajā gadījumā paša darinātam. Mārai Krieviņai ir savs latviešu tautas tērps un brīnišķīga pašas darinātu zīļu vainagu kolekcija, kurā pārstāvēta visa Latvija.

Aicinām interesentus līdz 1. aprīlim pieteikties meistarklasei, kas norisināsies Alūksnes muzejā 5. aprīlī no plkst.17:00 – 19:00 un 6. aprīlī no plkst.13:00 – 15:00. Pieteikšanās meistarklasei pa tālr.: 64381321 vai 25665538. Vietu skaits ierobežots. Dalības maksa: skolēniem, pensionāriem – 1.00 EUR, pieaugušajiem – 2.50 EUR.

Jolanta Baldiņa
Alūksnes muzeja
Izglītojošā darba un darbā ar apmeklētājiem speciāliste

Skip to content