Alūksnes Bānīša stacija Latvijas Arhitektūras gada balvā iegūst sudraba ananasu - Alūksnes novads

Alūksnes Bānīša stacija Latvijas Arhitektūras gada balvā iegūst sudraba ananasu

Pārstāvji no SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”, dizaina biroja “H2E” pārstāvji un Alūksnes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers un pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere, kā arī visi nominanti.

Balva ananasa formā pasniegta “Arhitektūras gada balvas 2019” svinīgajā ceremonijā Rīgas cirkā. Latvijas Arhitektūras gada balvas – sudraba ananasus saņēma Alūksnes Bānīša stacija, Lubānas kapličas jaunbūve un starptautiskā divu dienu pilsētplānošanas pasākuma “Mad City Riga 2018” autori.

Par Latvijas Arhitektūras Lielās gada balvas laureātu, saņemot augstāko apbalvojumu nozarē, šogad atzīta Sāls māja Pāvilostā, savukārt Alūksnes Bānīša stacija saņēma sudraba ananasu un vairākus citus apbalvojumus.

        – Šo ēku var lasīt kā stāstu. Tas ir stāsts par kustību, kas virza mūs. Līdzās pievilcīgajai un dinamiskajai funkcijai jāizceļ vēl kāds spēks – ciešās attiecības ar sabiedrību un vietējo iedzīvotāju iesaiste, – par Alūksnes Bānīša staciju komentē žūrija.

 Sudraba ananasu par objektu saņēma autori – arhitekti Ināra Caunīte, Jānis Caunītis, Andris Caunītis, SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs”, inženieri Irēna Boks, Ilmārs Andrējevs-Empelis, Verners Langenfelds, Raimonds Bokta, Aija Gaile, ekspozīcijas koncepcija, dizains, realizācija – Ingūna Elere, Holgers Elers, Mārtiņš Vītols, Charlotte Blödel, Laura Lorence, Aiga Beinaroviča, Dagnija Balode, Evija Lukstiņa, dizaina birojs  “H2E”.

Jau devīto gadu pēc kārtas svinīgās ceremonijas ietvaros tika pasniegta arī bērnu balva Latvijas arhitektūrā “Zirnis”, kuru piešķir izglītības projekta “Skolnieks Pētnieks Pilsētnieks” dalībnieku žūrija. Šajā gadā balvu saņēma Alūksnes Bānīša stacija.  Arī sabiedrības balsojumā portālā “Delfi” šogad lielāko balsu skaitu ieguva Alūksnes Bānīša stacija.

Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība.

Alūksnes Bānīša stacijas bagāžas šķūņa pārbūve un ekspozīcijas ierīkošana norisinājās projekta “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem” ietvaros, projekta vadītāja – Sanita Adlere. Projektu Alūksnes novada pašvaldība īsteno sadarbībā ar Gulbenes un Cesvaines novadu pašvaldībām un Smiltenes evaņģēliski luterisko draudzi Kultūras ministrijas Eiropas Savienības fondu līdzekļu Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības resursu izmantošanas efektivitāte” 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros.

Sagatavoja: Sanita PĀSA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content