Aicina uz Saules saukšanu peldēšanas vietā "Vējiņš" - Alūksnes novads

Aicina uz Saules saukšanu peldēšanas vietā “Vējiņš”

Alūksnes muzejs aicina uz saules sagaidīšanas svētkiem “Saules saukšana”. Vasaras saulgriežu svinēšana Alūksnes ezera krastā peldēšanas vietā “Vējiņš” ir izveidojusies tradīcija jau vairāk nekā 10 gadu garumā. Šogad svētku svinēšanā Alūksnes muzejam piepulcēsies plosta “Kaija” komanda. Uz tikšanos 21 .jūnijā plkst. 4:00 peldēšanas vietā “Vējiņš”!

Vasaras saulgrieži ir brīdis, kad piedzīvojam gada garāko dienu un īsāko nakti. Tiek iezīmēts astronomiskās vasaras sākums un ļoti spēcīgi izjusts dabas dzīvības spēks. Dabā viss mostas, un arī mēs ejam uz visstiprāko enerģijas jaudu, kāda vien iespējama. Ja dzīvojam saskaņā ar dabu, saulgriežu laiks ļauj mums plaukt un ziedēt, tikt uz devītā viļņa, tādēļ līdz saulgriežiem ir jāpadara darbi, ir jāsakārtojas, ir jāattīrās. Ir jāuztaisa ģenerālā tīrīšana mājai, ģenerālā tīrīšana prātam, ģenerālā tīrīšana enerģijai. Tāpēc ir svarīgi gatavoties un svinēt vasaras saulgriežus.

Alūksnes muzejs jau vairāk nekā 10 gadus 21.  jūnija agrā rītā Alūksnes ezera krastā peldvietā „Vējiņš” aicina uz vasaras saulgriežu saules sagaidīšanu „Sauksim sauli”, lai modinātu sauli ar rituāliem, dziesmām, dejām, rotaļām un uzņemtu tās staru dziedinošo spēku. Skanot Līgo dziesmām un veicot senlatviešu rituālus, tveram saulgriežu noslēpumaino burvību.  Ievērojot vasaras saulgriežu tradīcijas, uzņemam dabas un Visuma spēku, tā dziedinot savu ķermeni un garu. Saullēktā tiek veikts uguns rituāls, sietas augu enerģētiskās slotiņas, vākta dziedinošā saulgriežu rīta rasa, pīti vainagi un peldināti Alūksnes ezerā pretī saulei, kas rada īpašo svētku sajūtu. Katra darbība un rituāls vai nu attīra, atjauno, vai arī aizsargā un rada. Alus un siera baudīšana, peldēšanās dzestrajā ūdenī, mazgāšanās rasā, rotāšanās, aplīgošana, dziesmu dziedāšana un dancošana, ietērpšanās svētku apģērbā – tas viss uzbur lielo saulgriežu notikumu. Katros saulgriežos viss salāgojas, saskaņojas. Zeme saskaņojas ar debesīm, vīrišķais saskaņojas ar sievišķo.

Alūksnes muzejs kopā ar plosta “Kaija” komandu arī šogad aicina 21. maijā plkst. 4:00 piedzīvot vasaras saulgriežu brīnumu un sagaidīt sauli peldēšanas vietā “Vējiņš”. Uz tikšanos!

Skip to content