Pašvaldība aicina iedzīvotājus uz tikšanos - Alūksnes novads

Pašvaldība aicina iedzīvotājus uz tikšanos

Ceturtdien, 22. augustā, pulksten 17:00 Alūksnes Kultūras centra mazajā zālē iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli par akmens skulptūrām, to iederību Alūksnes muižas parkā, kā arī pārvietošanu.

Tikšanās laikā Alūksnes novada pašvaldības ainavu arhitekte Madara Sildega – Mieriņa pastāstīs, kāpēc ir nepieciešams pārvietot skulptūras, iepazīstinās klausītājus ar savu redzējumu un to, kur skulptūras labāk iederētos. Iedzīvotāji būs aicināti izteikt savu viedokli un ierosinājumus, kas saistīti ar akmens skulptūru pārvietošanu.
Atgādinām, ka 2001. gadā III akmens tēlniecības simpozija “Gadsimtu sasaukšanās” laikā tika izveidotas un Alūksnes muižas parka teritorijā izvietotas sešas akmens skulptūras – Andra Vārpas “Diānas dzimšana”, Igora Dobičina “E-ola”, Andra Vārpas “Čiekurs”, Vilņa Titāna “Kolumba ola” un Jura Švalbes “Kalna ezers”, savukārt parka malā pie Ojāra Vācieša un Skolas ielas krustojuma Sanda Kondrāta skulptūra “Ziemeļvējš”.
Muižas parkā šobrīd ir atjaunota lielākā daļa vēsturisko mazo arhitektūras formu un ir pieņemts lēmums visas skulptūras, izņemot skulptūru “Ziemeļvējš”, pārvietot.

Sanita PĀSA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content