Alūksnes simtgades svinības 2. janvārī - Alūksnes novads

Alūksnes simtgades svinības 2. janvārī

Nākamais gads Alūksnei būs īpašs – 2. janvārī mūsu mīļajai pilsētai apritēs 100 gadi kopš tā ieguvusi pilsētas tiesības. Tādēļ aicinām ikvienu nākamajā gadā svētkus svinēt kopā ar savu dzimto pilsētu!

Svētku rīkotāji vēlas šo dienu veidot sadarbībā ar darbīgiem, radošiem alūksniešiem, novadniekiem, kā arī iesaistīt ikvienu svētku atmosfēras radīšanā pilsētā. Par svētku moto izvēlēts sauklis “Sajūti gadsimtu Alūksnē!”.

Aicinām bijušos un esošos alūksniešus, novada iedzīvotājus svētku dienu sākt, piedaloties aizlūgumā – ekumeniskā dievkalpojumā par Alūksni, kas pulksten 16.00 notiks Svētā Bonifācija Romas katoļu baznīcā. Pēc dievkalpojuma visi dievnami pilsētā sasauksies zvanu skaņās, ieskandinot Alūksnes simtgades svētkus.

Tālākās svētku norises notiks Alūksnes Kultūras centrā. Pulksten 18.00 Kultūras centra foajē atklās alūksnietes, fotogrāfes Janas Rāgas fotogrāfiju izstādi “Manai pilsētai 100. Starp mirkļiem un vietām vienā telpā”, kas īpaši veltīta Alūksnes simtgadei.

Turpat foajē ikviens svētku apmeklētājs varēs piedalīties īpašajā Alūksnes svētku kūku parādē. Atsaucīgi cilvēki, iestādes, organizācijas un uzņēmumi būs sarūpējuši Alūksnes dzimšanas dienas svētku kūkas, ar ko varēs cienāties visi pasākuma dalībnieki. Svētku organizatori pateicas visiem, kas jau atsaukušies aicinājumam, un aicina arī citus labvēļus, kas vēlētos papildināt svētku kūku parādi ar savu kūku, pieteikties Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļā pa tālruni 26335234 vai e-pastu sanita.eglite@aluksne.lv vai valda.zeltina@aluksne.lv.

Pulksten 19.00 dzimšanas dienas koncertā “Veltījums savai pilsētai” klausītājus priecēs mūziķi, kuru dzimtā puse ir Alūksne, amatierkolektīvi, jaunie Alūksnes mūziķi. Savukārt pēc koncerta – svētku tosts, dzimšanas dienas svinēšana un cienāšanās ar kūkām, kā iespēja vērot videofilmas un fotogrāfijas par Alūksni no Alūksnes muzeja krājuma.
Bezmaksas ielūgumi saņemami Alūksnes Kultūras centra kasē!

Aicinām godināt Alūksnes simtgadi, paceļot pilsētas karogu

– Alūksnes pilsētai ir savs karogs. Līdz šim gan to ikdienā un svētkos vairāk lietoja pašvaldība un tās iestādes, taču, sagaidot pilsētas simtgadi, vēlamies aizsākt jaunu tradīciju un aicinām alūksniešus Alūksnes dzimšanas dienā, 2. janvārī, kā arī augustā, pilsētas svētku laikā, pie savām mājām, organizāciju un uzņēmumu ēkām pacelt pilsētas karogu, vai rotāt ar to iekštelpas, – aicina Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte.
Par karoga iegādi iedzīvotāji, iestādes un uzņēmumi var interesēties Alūksnes Tūrisma informācijas centrā. Karoga iegādi gan vēlams pieteikt iepriekš pa tālruņiem 29130280, 25442335 vai e-pastu tic@aluksne.lv.

Būsim vienoti un kopā svinēsim mūsu Alūksnes gadsimta svētkus!

ALŪKSNES DZIMŠANAS DIENAS SVINĪBU PROGRAMMA

Sv. Bonifācija Romas katoļu baznīcā
16.00 Ekumēniskais Dievkalpojums – aizlūgums par Alūksni
Pēc Dievkalpojuma – Alūksnes baznīcu zvanu sasaukšanās

Alūksnes Kultūras centrā
18.00 Janas Rāgas fotogrāfiju izstādes “Manai pilsētai 100. Starp mirkļiem un vietām vienā telpā” atklāšana
Alūksnes svētku kūku parāde

19.00 Dzimšanas dienas koncerts “Veltījums savai pilsētai”
Pēc koncerta – svētku tosts, jubilejas svinēšana, cienāšanās ar kūkām
Videofilmas un fotogrāfijas no Alūksnes muzeja krājuma

Bezmaksas ielūgumi saņemami Alūksnes Kultūras centra kasē.

Vēršam uzmanību uz to, ka šobrīd vairs nav pieejami ielūgumi uz Alūksnes simtgades pasākumu Alūksnes Kultūras centrā. Aicinām tos, kuri bija plānojuši apmeklēt pasākumu, taču kam kādu apstākļu dēļ mainās plāni un pasākumu tomēr neapmeklēs, atgriezt ielūgumus Alūksnes Kultūras centra kasē, lai tos varētu saņemt citi.

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content