Operete atgriežas Alūksnē! - Alūksnes novads

Operete atgriežas Alūksnē!

Sestdien, 1.februārī pulksten 17.00 Alūksnes Kultūras centra skatuve pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal uzņems opereti – šoreiz Alūksnē piedzīvosim leģendāro opereti “Silva. Čardaša karaliene”!

Ilgi gaidītā operete “Silva” jeb “Čardaša karaliene” (Die Csárdásfürstin / The Gipsy Princess) tiek raksturota kā intriģējoša un pārdroša. Šis ir vispopulārākais ungāru komponista, Vīnes operetes lielmeistara Imres Kālmāna darbs.

Operetes “SILVA. Čardaša karaliene” stāsts ir par divām pasaulēm, kas savijas un konfrontē divu mīlnieku – Silvas un Edvīna stāstā. Silva Varesku ir pazīstama kabarē dziedātāja – multimāksliniece, kura savā būtībā ir pasaules vēriena māksliniece. Viņas iekšējā pasaule nepazīst robežas, viņas personība ir tik vilinoša un ugunīga, ka cilvēki viņas klātbūtnē ietekmējas un kļūst labāki. Viņa ar savu dvēselisko un patieso dabu aizdedzina. Šo un vēl citu īpašību dēļ Silvu iemīl princis Edvīns fon Liperts-Veilersheims, kuram ir paredzēta līgava no aristokrātiskās pasaules – viņa māsīca un bērnības draudzene Stasija. Silvas izvēle starp mākslu un mīlestību ir tik grandioza cīņa, ka palikt vienaldzīgam nebūs iespējams līdz pat operetei ierastajām laimīgajām beigām.

Operetes darbība norisināsies ārpus vēsturiskā laika robežām. Iestudējuma radošā komanda ļaujas Silvas iespaidīgā un patiesā rakstura dabai, kas ver plašu skatu un stāv pāri laikam. Izrādes režisors Juris Jonelis izsakās tēlaini: “Ja Tev ir kuģis “Adrija”, Tu nevari ceļot pa iekšējiem ezeriem un upēm, Tev ir vajadzīgs okeāns! Silva ir kā šis milzu kuģis “Adrija””.

Skaisto Imres Kālmāna mūziku uz skatuves interpretēs jau iecienītie Operetes teātra solisti: Silvas lomā Anta Jankovska (Itālija) vai Sonora Vaice, Edvīna lomā Nauris Indzeris vai Rinalds Kandalincevs, Stasijas lomā Marlēna Keine vai Jolanta Strikaite-Lapiņa, Bonija lomā Emīls Kivlenieks vai Kārlis Rūtentāls, Ferija lomā Nauris Puntulis vai Guntars Ruņģis, Kņazienes lomā Irma Pavāre vai Baiba Berķe-Renerte, Kņaza lomā Artūrs Mangulis vai Viesturs Vītols, kā arī Operetes teātra kora mākslinieki, dejotāji un orķestris. Skatītājus šajā jauniestudējumā sagaida nestandarta žanriskie risinājumi – operetes un kabare dziedājumi, laikmetīgā cirka elementi, kā arī autentiska čigānu mūzika “Ame-Roma” atraktīvo mūziķu priekšnesumā. 

Operetes “SILVA. Čardaša karaliene” radošā komanda: režisors Juris Jonelis, diriģents Atvars Lakstīgala, horeogrāfe Ieva Kemlere, scenogrāfs Didzis Jaunzems un kostīmu māksliniece Elīna Milta-Niedrāja.

Operete ir viegla, humoristiska muzikālā teātra forma, kurā ir iekļauti arī dialogi, kas netiek izdziedāti. Tā radusies Francijā un gluži kā ugunsgrēks dažu gadu laikā izplatījusies visā Eiropā, drīz apburot visu pasauli.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē, kā arī visās “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

Biļešu cena – 25 eiro.
Bērniem līdz 12.g.v. un pensionāriem – 20 eiro.

Sagatavoja: Gints Skulte
Alūksnes Kultūras centra
Mārketinga  speciālists

Skip to content