Vairāk nekā 80 Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargi uzsāks pamatapmācību - Alūksnes novads

Vairāk nekā 80 Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes zemessargi uzsāks pamatapmācību

Piektdien, 24. janvārī, Alūksnes novada “Meža Strautiņos” vairāk nekā 80 jaunie zemessargi uzsāks zemessargu militārās pamatapmācības neintensīvo apmācību, ko organizē Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde.

Apmācību uzsāks zemessargi no visiem Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes bataljoniem – 22., 25., 27., 31. kājnieku un 54. inženiertehniskā bataljona. Tajā zemessargi apgūs militārās pamatiemaņas sešos apmācību blokos, ilgākā laika periodā nedēļu nogalēs. Zemessargi uz mācībām ieradīsies piektdienu vakaros un apgūs nepieciešamās zināšanas līdz svētdienu vakariem, lai pēc kursa apguves sekmīgi veiktu zemessarga  uzdevumus savos bataljonos. Apmācības noslēgums plānots 5. aprīlī.

Kursa laikā zemessargi apgūs lauka kaujas iemaņas, kaujas šaušanas pamatprincipus, topogrāfiju, pirmo palīdzību, ierindas apmācību un citas prasmes. Tāpat zemessargiem būs arī iespēja uzlabot fizisko sagatavotību.

Šāda veida apmācību, kad vienlaicīgi neintensīvās apmācības ietvaros militārās iemaņas apgūst visu piecu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes bataljonu jaunie zemessargi, brigāde īsteno pirmo reizi.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš teic: “Šādā veidā mēs zemessargiem dažādojam iespējas apgūt pamatapmācību. Brigādes štābs ir vadošais neintensīvās pamatapmācības organizēšanā, tādējādi atvieglojot bataljonu iesaist un ļaujot vairāk koncentrēties uz speciālistu un komandējošā sastāva apmācību.”

Pamatapmācības kurss ir obligāta prasība ikvienam zemessargam, un to ir iespējams apgūt divos veidos – brīvdienās vairāku mēnešu garumā vai vienkopus trīs nedēļu nometnē. Pēc pamatapmācības kursa sekmīgas beigšanas zemessargi var apgūt dažādas specialitātes, piemēram, ložmetējnieks, izlūks, karavīrs glābējs u.c. Ja zemessargs vēlas apgūt vadības prasmes un iegūt augstāku dienesta pakāpi, viņš var mācīties jaunākā instruktora un citos kursos.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde dibināta 1992. gada 30. jūnijā, tās pakļautībā ir četri kājnieku bataljoni un viens inženiertehniskais bataljons. Brigādes komandieris kopš 2017.gada 21.februāra ir pulkvedis Mareks Ozoliņš.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā Alūksnes novada “Meža Strautiņos” plānota īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās, tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi – būs dzirdams šāvienu troksnis un vietām redzami dūmi. Atgādinām, ka mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Zemessardzē uzņem 18–55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

 

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Laima Ķevere

Skip to content