Zemessardze izsaka pateicību Alūksnes novadam par atbalstu militārajās mācībās - Alūksnes novads

Zemessardze izsaka pateicību Alūksnes novadam par atbalstu militārajās mācībās

27. septembrī Vidzemē noslēdzās Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes lauka taktiskais vingrinājums “Zobens 2020”, kas notika Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla “Namejs 2020” ietvaros.

Mācību laikā tika pārbaudīta brigādes vienību spēja veikt uzdevumus konvencionālā apdraudējuma scenārija ietvaros. Karavīri un zemessargi Vidzemē, tostarp Alūksnes novadā, veica patrulēšanu, reidus, ierīkoja slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, vingrinājuma noslēgumā veicot taktisku uzdevumu – kauju apdzīvotā vietā.

27. septembrī Strenču novada Sedā norisinājās mācību noslēguma pasākumi, kuros piedalījās visi mācībās iesaistītie Vidzemes brigādes zemessargi, karavīri, atbalsta vienības un militārā tehnika.

 Noslēguma ceremonijā klātesošos uzrunāja brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš: “Lai mums viss izdotos, liela nozīme ir komandējošajam sastāvam – ne tikai bataljonu komandieriem, rotu virsseržantiem, bet arī nodaļu komandieriem. Domāju, ka jūs visi varat būt lepni par to, kas ir paveikts ne tikai šodien, bet arī visa gada garumā. Mācības “Zobens 2020” ilga tikai dažas dienas, bet sagatavošanās process ir ļoti garš, un jūs visi tam esat gājuši cauri. Paldies, ka jūs ar savu attieksmi un savu klātbūtni cēlāt katra bataljona spēju tikt galā ar taktiskajiem uzdevumiem!”

Pasākuma dalībniekus uzrunāja arī Zemessardzes 22.kājnieku bataljona kapelāns virsleitnants Juris Škapars, uzsverot, to, ka miers nerodas pats no sevis, un ir svarīgi nākamajām paaudzēm nodot Latviju tikpat drošu, kāda tā ir tagad. “Militārās mācības “Zobens 2020” ir pārbaudījums mūsu valsts aizsardzības spējām, gatavībai aizstāvēt savu valsti, zemi, tautu, ģimeni un draugus, visu mūsu Latviju. Mūsu karavīri un zemessargi šajos vingrinājumos parādīja izcilu drosmi. Mēs stāvam par to, lai mūsu tauta varētu brīva un netraucēti dzīvot savā zemē. Neviena valsts nevar pastāvēt, ja tās pilsoņi nav gatavi aizsargāt savu brīvību. Mūsu bruņas ir mūsu dzimtenes mīlestība,” teica kapelāns.

Ceremonijas noslēgumā Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš pasniedza piemiņas plāksnes mācību dalībniekiem un atbalstītājiem, kā arī izteica pateicību Igaunijas brīvprātīgās Aizsardzības līgas “Kaitseliit” (Zemessardzes) dalībniekiem, kuri, ievērojot visus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus, mācībās darbojās pretinieku lomā, bet noslēguma ceremonijā nepiedalījās.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde izsaka pateicību Alūksnes novadam par sniegto atbalstu militāro mācību “Zobens 2020” laikā, ļaujot izmantot novada teritorijā esošās zemes mācību uzdevumu izpildei. Mācībās aktīvā fāze norisinājās ārpus militāriem objektiem, tajā skaitā apvidus teritorijās un pilsētvidē, kas ļāva vienībām apgūt kaujas iemaņas realitātei pietuvinātos apstākļos, tādā veidā stiprinot valsts aizsardzības spējas.

Kopā mēs varam aizsargāt Latviju!

Skip to content