AKTUĀLI! Atvērtas PAPILDU pieraksta vietas vakcinācijai pret Covid-19 Alūksnes vakcinācijas centrā 11. un 12. maijā, ATVĒRTAS pieraksta vietas vakcinācijai arī 13. maijā - Alūksnes novads

AKTUĀLI! Atvērtas PAPILDU pieraksta vietas vakcinācijai pret Covid-19 Alūksnes vakcinācijas centrā 11. un 12. maijā, ATVĒRTAS pieraksta vietas vakcinācijai arī 13. maijā

Vietnē www.manavakcina.lv ATVĒRTAS PAPILDU pieraksta vietas vakcinācijai pret Covid-19 11. un 12. maijā Alūksnes vakcinācijas centrā. Vakcinācija notiks arī 13. maijā un pieraksta vietas šim datumam ir atvērtas sestdien, 8. maijā. 

Vakcinācijai šajos datumos tiks izmantota vakcīna “Moderna”. AS “Veselības centru apvienība” pārstāvis Imants Grebņickis aicina – ja tomēr kāda no personām, kuras jau ir pierakstījušās uz vakcināciju 11. vai 12. maijā, vēlas cita ražotāja vakcīnu, tādā gadījumā obligāti ir jāieiet vietnē www.manavakcina.lv un savs iepriekšējais pieraksts jāatceļ, lai pieraksta vieta atbrīvotos citiem cilvēkiem un piegādātās vakcīnas nepaliktu neizmantotas.

Zāļu valsts aģentūras informācija mājas lapā www.zva.gov.lv liecina, ka gan “Pfizer” izstrādātās “Comirnaty”, gan “Moderna” vakcīnas ir līdzvērtīgas gan pēc izmantotās vakcīnas izstrādes tehnoloģijas, gan arī efektivitātes ziņā pret Covid-19. Abas minētās vakcīnas ir veidotas pēc inovatīvas metodes, kuras pamatā ir mRNS ziņnesis, kurš organismam palīdz izveidot pīķa proteīna daļiņas jeb S-proteīnu, kas atrodas koronavīrusa sastāvā un ko vīruss izmanto, lai iekļūtu organisma šūnās. Pēc vakcīnas saņemšanas cilvēka imūnsistēma izveido antivielas pret pīķa proteīna daļiņām jeb S-proteīnu un brīdī, kad organisms sastapsies ar koronavīrusu, tā atpazīs šo proteīnu un varēs aizsargāt organismu pret vīrusu. Abas vakcīnas ir sintezētas mākslīgi, tās nesatur dzīvu vīrusu. Atšķirība ir intervālā starp pirmo un otro vakcīnas devu – “Pfizer” vakcīnai tas ir 21 diena, “Moderna” vakcīnai – 28 dienas.

Otrā vakcīna jāsaņem turpat, kur saņemta pirmā

I. Grebņickis vērš iedzīvotāju uzmanību uz to, ka abas vakcīnas devas ir jāsaņem vienā un tajā pašā vietā. Tātad, ja pirmo vakcīnu esat saņēmis Alūksnes vakcinācijas centrā, tad arī uz otro vakcinēšanos ir jāierodas Alūksnē.

Personām, kas pirmo “Moderna” vakcīnas devu saņems 11. maijā, otrās devas saņemšana būs 8. jūnijā, 12. maijā vakcinētajiem – 9. jūnijā, bet 13. maijā vakcinētajiem – 10. jūnijā. Šis vakcinētajām personām jāņem vērā, jo otro devu saņemt būs jāierodas turpat, kur saņemta pirmā deva, tātad, Alūksnes vakcinācijas centrā, un tajā pašā pulksteņa laikā, cikos bija pirmā vakcinēšanas pieraksts. Otrās vakcinēšanās datums un laiks būs norādīts kartītē, kas tiks izsniegta vakcinācijas brīdī.

Kā pieteikties vakcinācijai

Vakcinācija notiks pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties vakcinācijai kādā no minētajiem datumiem Alūksnes vakcinācijas centrā var kādā no šiem veidiem:

 Interneta vietnē www.manavakcina.lv iedzīvotājam:

  • jāautorizējas ar savu internetbanku vai eParakstu;
  • jāizvēlas vakcinācijas vieta un ērtākais laika intervāls no piedāvātajiem;
  • jāsagaida sistēmas apstiprinājums (īsziņa vai/un e-pasts, kurā būs norādīts konkrēts pieraksta laiks);
  • jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku, ņemot līdzi personu apliecinošu dokumentu un, vēlams, arī potēšanas pasi.

Alūksnes vakcinācijas centrs pēc Alūksnes novada pašvaldības iniciatīvas izveidots Alūksnes Kultūras centra telpās, Brūža ielā 7, Alūksnē. Vakcināciju tajā nodrošina AS “Veselības centru apvienība”.

Sagatavoja: Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Skip to content