Atjaunota personu apliecinošu dokumentu noformēšana un saņemšana rindas kārtībā PMLP Alūksnes nodaļā - Alūksnes novads

Atjaunota personu apliecinošu dokumentu noformēšana un saņemšana rindas kārtībā PMLP Alūksnes nodaļā

Lai mazinātu rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (turpmāk Pārvalde) ir ieviesusi vairākus uzlabojumus klientu apkalpošanā un vairākās teritoriālajās nodaļās papildus iepriekšējam pierakstam izmēģinājuma kārtā atjaunos iespēju noformēt dokumentus rindas kārtībā, t. i., neveicot iepriekšēju pierakstu.

Tuvojoties pavasarim un vasarai, kad teritoriālajās nodaļās ierasti ir liels klientu pieplūdums ceļošanas, laulību un pazaudētu dokumentu dēļ, Pārvalde ieviesusi vairākus klientu apkalpošanas risinājumus, lai apkalpotu pēc iespējas vairāk klientu.

Pirmkārt, no 23. februāra atjaunota personu apliecinošu dokumentu noformēšana un saņemšana rindas kārtībā – Alūksnes, Balvu, Gulbenes, Krāslavas, Kuldīgas, Ludzas, Madonas, Preiļu, Valkas, Ventspils teritoriālajās nodaļās. Minētajās 10 nodaļās dokumentus rindas kārtībā būs iespējams noformēt katru darba dienu. Klientiem jāņem vērā, ka prioritāri tiks apkalpoti klienti, kuri veikuši pierakstu, un tikai pēc tam klienti, kuri būs ieradušies saņemt pakalpojumu rindas kārtībā.

Pārvalde atgādina, ka klientiem, saņemot pakalpojumu klātienē, neatkarīgi no tā, vai tas notiek pēc iepriekšēja pieraksta vai rindas kārtībā, ir jāvalkā sejas maska un jāievēro distance no citiem klientiem.

Otrkārt, Pārvalde samazinājusi klientu apkalpošanas laiku no 15 minūtēm līdz 10 minūtēm. Paredzamas, ka šīs izmaiņas ļaus apkalpot vairāk klientu nekā iepriekš.

Tā kā mēnesī aptuveni 4000 klientu neierodas saņemt pakalpojumu un neatceļ pierakstu, tādējādi izraisot neērtības citiem klientiem, kuriem nākas gaidīt ilgāk, lai pieteiktos dokumentu noformēšanai, Pārvalde uzsākusi dubulto klientu pierakstīšanu uz vienu pieraksta laiku.

Pārvalde lūdz klientus būt saprotošiem, ja rodas nelielas nobīdes iepriekš pieteiktajā apkalpošanas laikā. Klientiem jāņem vērā, ka gadījumos, ja personu apliecinošais dokuments ir pazaudēts vai dokumenti jānoformē pēc uzvārda maiņas, personu apliecinoša dokumenta noformēšana prasa ilgāku laiku – aptuveni 30 minūtes.

Treškārt, lai atvieglotu klientiem pieteikšanos pakalpojuma saņemšanai, veikti uzlabojumi iepriekšējā pieraksta sistēmā. Turpmāk sistēma automātiski atlasīs ātrāko nodaļā pieejamo pieraksta laiku, tā ļaujot klientiem ātri un ērti pārbaudīt, kurā Pārvaldes nodaļā iespējams drīzākais pieraksts.

Pārvalde aicina klientus laikus pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu – pases un eID kartes – derīguma termiņu un, tam tuvojoties, noformēt dokumentus savlaicīgi.

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes
Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments
prese@pmlp.gov.lv, 67219185

Skip to content