Alūksnes novadā notiks militārās mācības - Alūksnes novads

Alūksnes novadā notiks militārās mācības

Alūksnes novadā notiks militārās mācībasNo 22. līdz 24. aprīlim Alūksnes novada Alsviķu pagastā Lāčusila poligona apkārtnē notiks Zemessardzes 31. un 26. kājnieku bataljona lauka taktiskās mācības, kuru laikā zemessargi pilnveidos lauka kaujas iemaņas, kā arī trenēs apakšvienību sadarbību.

Militārās mācības notiks iepriekš saskaņotās vietās. Militāro mācību laikā Alūksnes novadā pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar ieročiem. Uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību, tomēr, ja tāda tiek atrasta, to nedrīkst aiztikt. Pēc mācībām izmantotās teritorijas tiks sakoptas.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos arī ārpus militārajiem poligoniem un vienību izvietojumiem, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

Lūdzam ar sapratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Jautājumu gadījumā zvanīt 29275578.

Skip to content