Atsāk Tālavas ielas 2. kārtas pārbūvi - Alūksnes novads

Atsāk Tālavas ielas 2. kārtas pārbūvi

No pirmdienas, 18. jūlija, tiek atsākti būvdarbi Tālavas ielas pārbūves 2. kārtā, posmā no Tālavas ielas 13B līdz pilsētas robežai. Būvdarbus sāks ar vecā asfalta seguma frēzēšanu, kas pagaidām tiks atstāts uz brauktuves.

Ielas pārbūves laikā no 18. jūlija līdz 14. augustam tiks slēgta viena braukšanas josla virzienā Alūksne-Gulbene, divvirziena satiksmi organizējot ar pagaidu luksoforu. Maksimālais ātrums gar ceļa darbu zonu – 30 km/h. Aicinām autovadītājus ar sapratni izturēties pret satiksmes ierobežojumiem būvdarbu laikā un ievērot izvietotos satiksmes organizācijas līdzekļus!

Projekta “Tālavas ielas pārbūve Alūksnē, Alūksnes novadā” 2. kārtā paredzēts pārbūvēt ielas segumu, sakārtot ūdens novades sistēmu, nomainīt dzelzsbetona caurtekas, pārbūvēt esošās auto stāvvietas iepretim maizes kombinātam, atjaunot gājēju ietvi, ierīkot soliņus, pārbūvēt sabiedriskā transporta apgriešanās laukumu, izbūvēt ar nojumi aprīkotu pieturvietu, pārvietot ielas pārbūvei traucējošos apgaismes balstus, kā arī nomainīt gaismekļus uz energoefektīviem LED.

Būvdarbu izmaksas ir 911 769,23 EUR. Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.173 “Valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtība”, 2021. gadā Satiksmes ministrija piešķīra pašvaldībai 328 479,57 EUR finansējumu tranzīta ielas atjaunošanai, līdz ar to pašvaldībai jāsedz atlikusī daļa. Alūksnes novada pašvaldība arī 2022. gadā iesniedza pieteikumu šī fonda programmai Tālavas ielas pārbūves 2. kārtai, jo kopumā tā var gūt līdz 50% atbalstu šādām aktivitātēm. Izvērtēšana plānota pēc šī gada 1. augusta.

Būvdarbus objektā veic SIA “Asfaltbūve”, būvuzraudzību nodrošina SIA “RoadLat”, autoruzraugs – SIA “Vertex projekti”. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Una Tetere-Teterovska.

Jāpiebilst, ka darbi, kas šobrīd jau notiek Tālavas ielā, ir saistīti ar ūdenssaimniecības infrastruktūras ierīkošanu, un tie notiek Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Uzņēmējdarbībai nozīmīgas infrastruktūras attīstība Alūksnes novadā” ietvaros.

 

Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas
sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content