Sācies konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojums - Alūksnes novads

Sācies konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojums

Sācies konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” iedzīvotāju balsojumsSabiedrības integrācijas fonds aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju līdz šī gada 22. decembrim vietnē www.vietagimenei.lv izvērtēt pašvaldību sniegto atbalstu, kas paredzēts ģimenēm ar bērniem. Balsojot par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību iedzīvotāji sniegs savu ieguldījumu konkursa “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” laureātu noskaidrošanā. Uzvarētājpašvaldības sadalīs naudas balvu 150 000 eiro apmērā, lai attīstītu jau esošos atbalsta pasākumus vai izveidotu jaunus.

Plašāka informācija par pašvaldībām, kā arī balsojuma anketa pieejama: www.vietagimenei.lv.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” norisinās kopš 2017. gada. Tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm, līdztekus veidojot vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

“Laikā, kad apkārt notiek daudz dažādu notikumu un drošības sajūta ir sašūpojusies, vairāk nekā būtiski ir radīt ģimenēm ar bērniem māju sajūtu ne tikai mājoklī, kurā viņi dzīvo, bet plašākā nozīmē – savā kopienā un sabiedrībā, tostarp pašvaldībā. Mājas ir vieta, kurā Tu esi gaidīts, jūties droši un atbalstīts. Tāpēc aicinām Latvijas iedzīvotājus aktualizēt sev interesējošos jautājumus, tā sniedzot pašvaldībām atgriezenisko saiti par to, kā pilnveidot sniegto atbalstu ģimenēm – vai tas ir jauns rotaļu laukums, pusdienas skolā, interešu izglītība vai kas cits,” uzsver Zaiga Pūce, Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022” norisināsies vairākās kārtās, paredzot izvērtēt visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā. Pašvaldību vērtējums sastāvēs no pašvaldību sniegtajiem datiem par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējuma – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītēm 10 Latvijas labākajās pašvaldībās šī gada decembrī. Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā. Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – naudas balvu  20 000 eiro apmērā. Vērtēšanas komisija varēs noteikt arī papildu nominācijas. Piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem. Konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023. gada februārī.

Paralēli konkursam ir uzsākts ikgadējais balsojums, kur ikvienam iedzīvotājam ir iespēja ne tikai novērtēt un sniegt priekšlikumus, atbalstot savu pašvaldību, bet, pamatojoties uz pieredzi, balsot arī par citām ģimenei draudzīgām pašvaldībām. Turklāt balsot varēs reizi dienā no vienas ierīces līdz pat šī gada 22. decembrim, aizpildot balsošanas anketu www.vietagimenei.lv.  

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

Skip to content