Alūksnes skolēni iegūst piekto vietu skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments” - Alūksnes novads

Alūksnes skolēni iegūst piekto vietu skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”

Alūksnes skolēni iegūst piekto vietu skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”Sestdien Rīgā tika aizvadīts trešais Latvijas Fizikas festivāls, kas pulcēja vairāk nekā trīs tūkstošus apmeklētāju. Festivāla ietvaros norisinājās arī AS “Latvenergo” organizētā skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfināls un fināls. Erudītākie Vidzemē šoreiz bija Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolēni, iegūstot ceļazīmi uz lielo finālu un izcīnot tajā piekto vietu.

 

Konkursa pusfinālā Vidzemes reģionu pārstāvēja Madonas Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Ērgļu vidusskola, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola un Saulkrastu vidusskola. Augstākos rezultātus pusfinālā un iespēju piedalīties finālā ieguva Alūksnes jaunieši. Tajā komanda “Plānā galdiņa urbēji” skolotājas Rasmas Gradovskas vadībā izcīnīja piekto vietu un balvā saņēma iespēju doties uz Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centru “Futurimo Rīga”, kas jau pavisam drīz vērs durvis pirmajiem apmeklētājiem.

 

Pirmo vietu skolēnu erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” 28. sezonā 231 komandas konkurencē izcīnīja Saldus vidusskolas komanda “Gudrība un daile” (skolotāja Inese Dravniece), kura saņēma konkursa galveno balvu – komandas kopīgu ceļojumu uz “Kopernika Zinātnes centru” Varšavā, Polijā. Otro vietu ieguva Jelgavas valsts ģimnāzijas komanda “Mēs bez gravitātes” (skolotājs Arnis Pekša), kura dosies uz Igaunijas “PROTO atklājumu centru”. Godalgotā trešā vieta Rīgas 40. vidusskolas komandai “Duanti” (skolotāja Ludmila Belogrudova). Starp pārējiem finālistiem bija “Oligarhi” no Siguldas Valsts ģimnāzijas (skolotājs Jānis Bukins), Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas komanda “Plānā galdiņa urbēji” (skolotāja Rasma Gradovska) un komanda “Inerce” (skolotāja Nataļja Minejeva) no Daugavpils Zinātņu vidusskolas.

 

“Esam ļoti gandarīti par aizvadīto festivālu, kura apmeklētāju skaits pārsniedza trīs tūkstošus! Starp tiem bija ne tikai skolēni, konkursa dalībnieki un viņu atbalstītāji, bet arī ļoti, ļoti daudz fizikas entuziastu. Tas tikai pierāda, ka eksaktās zinātnes pamazām lauž stereotipus, un mums izdodas parādīt, cik vērtīgas un aizraujošas var būt labas zināšanas par apkārt notiekošo procesu tehnisko pusi. Eksaktajām zinātnēm ir nākotnes potenciāls – šīs nozares speciālisti ir un būs ļoti pieprasīti dažādās nozarēs, tādēļ turpināsim visiem jau ļoti iemīļoto “FIZMIX Eksperimenta” tradīciju un atbalstīsim jaunos talantus fizikā,” stāsta AS ”Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Latvijas Fizikas festivāla mērķis ir ikvienam saistošā, interesantā un praktiskā veidā parādīt gan fizikas, gan citu eksakto mācību priekšmetu aizraujošo pusi, kā arī novērtēt talantīgākos skolēnus Latvijā. Pasākumā visas dienas garumā darbojās dažādas eksakto zinātņu izpētes stacijas un notika izzinoši pasākumi, piemēram, diskusija “STEM izglītība Alpha paaudzei: ko varam darīt jau šodien, lai eksakto zinātņu popularitāte augtu?” un jautājumu un atbilžu sesija “Ko nozīmē būt fiziķim?” ar Vjačeslavu Kaščejevu. Visi konkursa dalībnieki vienojās “FIZMIX Eksperiments” lielajā izaicinājumā, kura laikā 60 visu pusfinālistu izgatavotās “robotrokas” vienlaicīgi izpildīja stilizētu deju. Vērojot skolēnu erudīcijas konkursa pusfinālu un finālu, pasākuma apmeklētājiem bija iespēja papildināt savas zināšanas par nākotnes enerģiju.

 

Pasākuma foto atskats pieejams šeit.

 

Par erudīcijas konkursu ”FIZMIX Eksperiments”

 AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinājās 28. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var uzzināt www.fizmix.lv/eksperiments.

 Konkursa sadarbības partneri TVNET Grupa, Food Union un zīmols “Lakto”, DPD, Dobeles dzirnavnieks, Rimi Latvia, Balcia Insurance SE, PROTO Atklājumu centrs, Čili Pizza, Lielvārds, Skrīveru saldumi, Roadgames, Apgāds Zvaigzne ABC, Pophouse.lv, Elektrum Energoefektivitātes centrs, Jauno Fiziķu skola, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts, programma “Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā”, Valmieras tehnikums, Vidzemes Augstskola, Daugavpils Inovāciju Centrs, Laboratorium Zinātnes skola, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija (MASOC), Pupu maiss, Activepark, Zinātnes centrs “Vizium” un Valsts izglītības satura centrs.

Skip to content