Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēsturiskajā korpusā turpinās pārbūve - Alūksnes novads

Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēsturiskajā korpusā turpinās pārbūve

Aktīvi turpinās pārbūves darbi Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas vēsturiskajā korpusā.

Līdz šim vēsturiskajā korpusā jau paveikti dažādi darbi: demontēta vecā apkures sistēma, veikta iekštelpu esošā apmetuma labošana un izlīdzināšana, sienu virsmu sagatavošana. Šobrīd tiek veikta sienu gruntēšana un špaktelēšana.

Ņemot vērā, ka ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis,  notiek dažādu vēsturisko detaļu atjaunošana– restaurētas durvis, saremontēts kāpņu margu koka rokturis centrālajā kāpņu telpā, 4. stāva grīdlīstes, kas atklāj autentisko stilu ēkas vēsturē. Turpinās darbs pie 3. stāva grīdu remonta – tās slīpē un sagatavo atjaunošanai.

Pakāpeniski norit darbs arī pie iekšējo inženiertīklu un elektroinstalācijas izbūves un apkures sistēmas cauruļvadu montāžas. Ēkā esošajās zālēs tiek izbūvēta ventilācijas sistēma. Turpinās darbi pie jaunizveidotās kāpņu telpas, kurā pēc ēkas pārbūves īstenošanas atradīsies pacēlājs, nodrošinot piekļuvi personām ar kustību traucējumiem.

Projekts “Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēku pārbūve 2. kārta”, ir viens no 20 pašvaldību investīciju projektiem, ko atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija valsts aizdevumu piešķiršanai Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai.

Darbus objektā veic SIA “RERE MEISTARI”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Būvuzraugi LV”. Projektu vada Alūksnes novada pašvaldības Centrālās administrācijas Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja Una Tetere-Teterovska.

Skip to content