Aicinām uz Adventes vainagu darināšanas darbnīcu - Alūksnes novads

Aicinām uz Adventes vainagu darināšanas darbnīcu

Aicinām uz Adventes vainagu darināšanas darbnīcuJau pavisam drīz tiks degta pirmā svece Adventes vainagā, gaidot gada brīnumainākos svētkus – Ziemassvētkus. Lai svētku gaidīšanas prieks ienāktu katrā mājā, Alūksnes novada muzejs piedāvā meistara vadībā katram pašam izgatavot savu Adventes vainagu.

Aicinām 1. decembrī plkst. 18:00 Alūksnes novada muzejā uz Adventes vainagu darināšanas darbnīcu kopā ar floristi Sanitu Rušķi.

 Dabas materiāli būs pieejami uz vietas, bet ņemiet līdzi arī savus izvēlētos noformējuma elementus, svečturus un sveces, lai izveidotais vainags ir krāšņāks un priecē sevi un citus. Vainaga pamatni var izveidot mājās vai iegādāties veikalā un jau paņemt līdzi, bet darbnīcā būs iespēja iemācīties to izgatavot arī pašiem.

Pieteikties darbnīcai var līdz 30. novembrim pa mob.25665538. Dalības maksa skolēniem, senioriem – 3 eiro, pieaugušajiem – 4 eiro.

Četras nedēļas pirms Ziemassvētkiem mājas tradicionāli rotājam ar Adventes vainagu. Senāk tos gatavoja tikai no egļu skujām, simetriski izkārtojot četras sarkanas sveces, bet tagad izmanto daudzveidīgus materiālus un dažādu krāsu sveces.

Adventes vainaga apļa forma simbolizē pilnību, vienotību, laiku un bezgalību, gaismas uzvaru pār tumsu. Advente tiek saistīta ar gavēni, mieru, klusumu un pārdomām.

Simboliska nozīme ir svecēm. Četru nedēļu laikā līdz Ziemassvētkiem, kas paiet pārdomās un ir piepildītas ar cerībām, tās vienu pēc otras aizdedzina. Luteriskajā baznīcā pirmā svece tiek dēvēta par pravieša sveci, simbolizējot cerību, otrā ir Betlēmes svece, aicinot uz pestīšanu, trešā ir ganiņu svece – prieks, bet ceturtā – eņģeļu jeb mīlestības svece.

Radīsim svētku sajūtu sev un citiem!

Ar cieņu,
Jolanta Baldiņa
Alūksnes novada muzeja
Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja

 

Skip to content