Jau 11. gadu norisināsies zemledus makšķerēšanas sacensības “Ilgāja zivtiņa” - Alūksnes novads

Jau 11. gadu norisināsies zemledus makšķerēšanas sacensības “Ilgāja zivtiņa”

Jau 11. gadu norisināsies zemledus makšķerēšanas sacensības “Ilgāja zivtiņa”Alūksnes novada ezeri tradicionāli ir vieni no pirmajiem, kur zemledus makšķerēšanas sezona sākas visagrāk, bet beidzas visvēlāk. Viens no novada īpašajiem ezeriem ir Ilgāja ezers aizsargājamo ainavu apvidus “Veclaicene” teritorijā. Tas ir unikāls ar savu atrašanos divu valstu – Latvijas un Igaunijas teritorijā. Zemledus makšķerēšanas sacensības Ilgāja ezerā jau ir tradīcija, un arī šogad, 10. februārī, norisināsies starptautiskās sacensības zemledus makšķerēšanā “Ilgāja zivtiņa”! 

Zemledus makšķerēšanas sacensību sākums pulksten 11:00, dalībnieki aicināti reģistrēties no 10:00 līdz 10:45. Tā kā pasākums notiek uz Ilgāja ezera, kas atrodas uz Latvijas un Igaunijas valstu robežas, apmeklētājiem obligāti līdzi jābūt pasei vai identifikācijas kartei. Ar sacensību nolikumu iespējams iepazīties pašvaldības tīmekļvietnē .

Dalībnieki sacentīsies individuāli, kā arī cīnīsies par savas valsts uzvaru valstu makšķernieku savstarpējā cīņā. Par uzvarētājiem individuālajā konkurencē kļūs tie trīs zemledus makšķernieki, kam būs izdevies noķert vislielāko zivju kopsvaru. Savukārt valstu savstarpējā cīņā makšķernieki cīnīsies par ceļojošo kausu “Ilgāja zivtiņa”. Kausu iegūs tās valsts makšķernieki, kuras sacensību dalībniekiem izdosies izmakšķerēt lielāko vidējo zivju svaru uz vienu makšķernieku.

Savukārt, kamēr makšķernieki cīnīsies par lielākajiem lomiem, līdzjutējiem būs iespēja baudīt gardu zupu. Sacensību beigās kopīgi sveiksim tos, kuriem sacensībās ir veicies visražīgāk.

Noslēdzoties sacensībām, turpat, aizsargājamo ainavu apvidū “Veclaicene”, var doties kādā pārgājienā, uzkāpt tuvējos skatu torņos un baudīt ziemas ainavas. Ja ir vēlme pēc kā azartiskāka, var iegriezties tuvējā Ķauķu kalnā nobraukt ar kalnu slēpēm vai snovborda dēli, vai arī izvēlēties Drusku pilskalnu vai Katiņkalnu, kur izbaudīt nobraucienu ar ragaviņām vai sniega kamerām.

 

Sagatavoja: Sanita SPUDIŅA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Skip to content