Aicina pieteikties brīvprātīgos 21.jūnija akcijai „Izgaismo Latviju” - Alūksnes novads

Aicina pieteikties brīvprātīgos 21.jūnija akcijai „Izgaismo Latviju”

Par godu Latvijas simtgadei fonds „1836” veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas vijas aptuveni 1836 kilometru garumā, aptverot visu Latvijas teritoriju pa sauszemes robežu. Šis maršruts jeb „1836 ceļš” tiks dāvāts Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. 21.jūnijā uz „1836 ceļa” notiks akcija „Izgaismo Latviju”. Fonds „1836” un Imanta Ziedoņa muzejs aicina pieteikties un kļūt par vienu no 1836 brīvprātīgajiem, kas 21.jūnijā palīdzēs Latvijai kļūt par pirmo valsti pasaulē,  kuras iedzīvotāji valsts simtgadei par godu apgājuši apkārt savai valstij un izgaismojuši tās robežu ar ugunskuriem.

Brīvprātīgie būs akcijas organizatoru palīgi, kuri uzņemsies atbildību par vienu noteiktu kilometru Latvijas pierobežā, un tādējādi būs garants tam, ka savai valstij apkārt 21.jūnija vakarā noiesim. Taču akcijā piedalīties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs vai viesis, noejot savu, paša izvēlētu, sirdskilometru jebkurā „1836 ceļa” posmā Latvijas pierobežā. Pēc tam dalībnieki un brīvprātīgie aicināti pievienoties pierobežas novadu organizētajiem ugunskuriem, kur tiks dziedātas spēka dziesmas Latvijai un plkst.22, vienlaikus visā Latvijā, mūsu valsts himna. Vietnē www.izgaismolatviju.lv var izpētīt 1836 ceļa maršrutu un pieteikties par atbildīgo vienam no 1836 ceļa kilometriem. Akcijas brīvprātīgie saņems īpašu sertifikātu kā apliecinājumu savai dalībai.

„Aicinu visus Latvijas iedzīvotājus piedalīties un īstenot senu dzejnieka Imanta Ziedoņa sapni par to, ka kādu dienu apkārt Latvijai ies ceļš.  Mūsu valsts simtgadi savā mūžā pieredzēsim tikai šo vienu reizi, un šis ir veids, kā simtgades gadā piedalīties skaistā un visā pasaulē unikālā notikumā. Tāpēc aicinu 21.jūnijā nepalikt mājās, bet doties baudīt kopības sajūtu un Latvijas dabu. Var iet kilometru, var iet divus vai vairāk, var braukt ar velosipēdu vai peldēt pa Gauju ar laivu. Katrs šajā skaistajā mūsu valsts apmīļošanas akcijā var piedalīties savā veidā,” aicina viena no ceļa 1836 idejas autorēm, Ziedoņa muzeja pārstāve Žanete Grende.

Akcija „Izgaismo Latviju” 21.jūnijā notiks visā Latvijā: gan Rīgā, gan 43 Latvijas pierobežas pašvaldībās. Rīgā organizētās ugunskuru vietas atradīsies Rīgas Brīvostas teritorijā un pie viesnīcas „Islande Hotel”. Informāciju par pašvaldību organizēto ugunskuru vietām un plānotajiem pasākumiem sniegs pašas pašvaldības, kā arī informācija apkopotā veidā pēc 10.jūnija būs vietnē www.izgaismolatviju.lv

Par akciju „Izgaismo Latviju”

Akcija „Izgaismo Latviju” ir viens no oficiālajiem Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem, kuru organizē fonds „1836” un Imanta Ziedoņa muzejs ar bankas BlueOrange atbalstu un 43 pierobežas novadu pašvaldību aktīvu līdzdalību.  Pēdējo divu gadu laikā iezīmēta 1836 kilometrus garā ceļa infrastruktūra, apzinātas atpūtas vietas un naktsmītnes gājējiem vai braucējiem, kuri nākotnē vēlēsies mērot kādu šī ceļa daļu.   

  1. gadā fonds „1836” uzsāka projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!”, kuras mērķis ir kopā ar pašvaldībām, tūrisma informācijas centriem un citiem interesentiem izveidot tūrisma ceļu „1836”, ko apkārt Latvijai pierobežā var mērot gājēji, velosipēdisti, motociklisti un autobraucēji. Pēdējo trīs gadu laikā fonds kopā ar tūkstošiem interesentu devušies pārgājienos, lai izzinātu pierobežu, iespējas to apceļot, ir apzinātas iespējamās naktsmītnes, atpūtas vietas, un daudzviet jaunais tūrisma maršruts jau iezīmēts ar „1836 ceļa” stabiem.

Kā notiks akcija?

  • Līdz plkst.18:20 – akcijas dalībnieku pulcēšanās pašu izvēlētajā vietā uz „1836 ceļa”
  • 18:36 – sākas gājiens apkārt Latvijai
  • 20:00 – 21:30 – ugunskuru iedegšana
  • 21:30 – pie visiem ugunskuriem pierobežā kopīgi tiek dziedātas spēka dziesmas Latvijai
  • 22:00 – valsts himnas dziedāšanas vienlaikus visā Latvijā.
  • Vakara turpinājums pie ugunskuriem, atbilstoši pašvaldību veidotajai programmai

 

Papildu informācija:

Maija Jaunzeme

Projektu vadītāja

Imanta Ziedoņa muzejs

+371 26199366

maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

www.izgaismolatviju.lv  

Skip to content