Aizsardzības ministrs atklās šautuvi poligonā “Lāčusils”

Šodien, 3. oktobrī, plkst.10, poligonā “Lāčusils”, Alūksnes novadā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās jauno šautuvi.

Jaunā šautuve izveidota poligona “Lāčusils” attīstības projekta ietvaros, un tā būs paredzēta karavīru un zemessargu šaušanas prasmju pilnveidošanai un testēšanai.

Šautuves projekta izveides ietvaros sešu mēnešu garumā ir veikta šautuves un novērošanas torņa būvniecība, teritorijas labiekārtošana, angāra atjaunošana, kā arī piebraucamā ceļa un inženierkomunikāciju izbūve. Projekta kopējās izmaksas ir 2 673 490 eiro.

2019. gada sākumā reģionālā poligona “Lāčusils” paplašināšanai Aizsardzības ministrija no Zemkopības ministrijas savā valdījumā pārņēma nekustamo īpašumu “Jaunlāčusils”, tādējādi paplašinot poligona teritoriju par 2387 hektāriem un nodrošinot iespēju šogad uzsākt šautuvju pārbūvi, kā arī turpmākajos gados izbūvēt papildu apmācību vietas.

Pašreiz Nacionālie bruņotie spēki galvenokārt strādā pie četru poligonu – Ādažu poligona, poligona “Lāčusils” Alūksnes novadā, poligona “Meža Mackeviči” Daugavpils novadā un poligona “Mežaine” Skrundā – attīstības, lai stiprinātu Zemessardzes kaujas spējas, katrā reģionā izveidojot reģionāla līmeņa poligonu.

AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs

Skip to content