Komponists Mārtiņš Brauns un vokālā grupa "Insomnia" dosies Ziemassvētku koncerttūrē “Veltījums” - Alūksnes novads

Komponists Mārtiņš Brauns un vokālā grupa “Insomnia” dosies Ziemassvētku koncerttūrē “Veltījums”

Ziemassvētki ir kā dāvana. Dāvana tās visdažādākajās izpausmēs – tā var būt koši  iesaiņota un nolikta zem eglītes, un tā var būt arī kā veltījums. Veltījums mūzikā. Komponists  Mārtiņš Brauns sava talanta cienītājiem sagatavojis īpašu veltījumu mūzikā – koncertprogrammu, kurā par vadmotīvu kļuvusi populārā un iemīļotā dziesma “Veltījums” no kinofilmas “Ziemassvētku jampadracis”.

Šī melodija, gadiem ritot, kļuvusi par latviešu Ziemassvētku dziesmu. Ziemassvētku laika koncertprogrammā tā skanēs jaunā  aranžējumā,  līdztekus maz dzirdētām un nedzirdētām   komponista  dziesmām. Kā saka pats Mārtiņš:  “Pa šiem gadiem ir daudz kas sakrājies, un vai tad tikai tradicionālās Ziemassvētku dziesmas var radīt svētku sajūtu un aicināt uz pārdomām?”. Vai jaunās komponista dziesmas taps tikpat mīļas  kā koncerta tituldziesma, rādīs laiks, bet jau šodien ir skaidrs, ka programma “Veltījums” būs kā brīnišķīga muzikāla Ziemassvētku dāvana dažādām klausītāju gaumēm.

 “Programmā “Veltījums” skanēs dziesmas, kuras aicinās uz patiesām un gaišām Ziemassvētku laika sajūtām, pārdomām par cilvēciskajām vērtībām, par to, kādi mēs esam dabas un Dieva priekšā. Būs arī  jautras dziesmas par ziemu un sniegu ar Braunam tik raksturīgo muzikālo rotaļīgumu, kā arī citi pazīstami komponista skaņdarbi jaunās skaņās,” stāsta koncerta režisors Valdis Pavlovskis. 

Dziesmas izskanēs ar Broņislavas Martuževas, Jāņa Petera, Māras Zālītes, Egila Zirņa un citu dzejnieku dzeju, un tās izpildīs pats Mārtiņš Brauns, būdams arī  pie taustiņinstrumentiem, stīgu kvartets “Juno” Otto Trapāna vadībā un vokālā grupa “Insomnia”.

Kaut jauniešu grupa “Insomnia” nodibināta vien pērnā gada novembrī, tā jau pārliecinoši pieteikusi sevi Latvijā, uzstājoties dažādos koncertos kopā ar izciliem mūziķiem, piemēram, Raimondu Paulu, Aminatu, Jāni Stībeli, u.c. “Insomnia” nonākusi arī starptautiskajā apritē, iegūstot otro vietu vienā no pasaules vadošajiem a cappella konkursiem – “Moscow Spring A Cappella”. Grupu veido esošie un bijušie Rīgas Doma kora skolas audzēkņi, kurus vieno mūzikas mīlestība, dziedāšana un vēlme sasniegt visaugstākos mērķus. “Mūs vilina iespēja parādīt sevi visdažādākajos vokālās dziedāšanas stilos un žanros”, viņi saka. “Tas, ka Mārtiņš Brauns izvēlējies tieši grupu “Insomnia” saviem Ziemassvētku koncertiem, ir liels gods un arī atbildība,” atzīst grupas vadītājs Roberts Memmēns.

“Mārtiņš Brauns ir skaņu pasaules tēlnieks. Noskaldot mūzikai visu lieko, viņš māk atvērt savu melodiju dvēseli skaidri un vienkārši, turklāt tikai tā, kā to prot viņš vienīgais. Ne velti viņa līdzšinējie darbi ieguvuši tik milzīgu popularitāti, turklāt ne tikai Latvijā vien,” atzīst koncertprogrammas “Veltījums” producents Jānis Kļaviņš, “Strādāt pie šādas programmas ir reizē izaicinājums un atzinība manam un manu kolēģu darbam.”

Ielūdzam Jūs izcila latviešu komponista Ziemassvētku noskaņu pasaulē!
Koncerti notiks visu decembri trīspadsmit vietās visā Latvijā – Cēsīs, Viesītē, Madonā, Rīgā, Talsos, Alūksnē, Kuldīgā, Jelgavā, Aizkrauklē, Līvānos, Salaspilī, kā arī Dikļu pilī un Mazmežotnes muižā. “Veltījums” ir īsta Ziemassvētku dāvana Jums un Jūsu mīļajiem!

Piedāvājam noskatīties un noklausīties komponista Mārtiņa Brauna un dzejnieces Māras Zālītes dziesmas “Veltījums” jaunāko versiju vokālās grupas “Insomnia” izpildījumā, kuras aranžiju veidojis Roberts Memmēns.

Priecīgu Ziemassvētku gaidīšanas laiku!

  

Skip to content