Informācija par deputātu kandidātu sarakstu gatavošanu un iesniegšanu - Alūksnes novads

Informācija par deputātu kandidātu sarakstu gatavošanu un iesniegšanu

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 2021. gada pašvaldību vēlēšanām

Deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana notiks no 17.marta līdz 6.aprīlim Alūksnes novada pašvaldības administratīvās ēkas 211.kabinetā, Dārza iela 11, Alūksne, Alūksnes novads.

Kandidātu sarakstu pieņemšana tiek organizēta tikai iepriekš piesakoties.

Pēdējā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā, 6.aprīli, sarakstus pieņem iesniedzēju ierašanās secībā no plkst.9-18 (vēlams iepriekš pieteikties).

Drošības nauda par kandidātu sarakstu ir 15 eiro par katru domē ievēlējamo deputātu jeb kopā drošības nauda ir 225 eiro.

Vēlēšanu komisija pieņems tikai tādus kandidātu sarakstus, kuru iesniedzēji par attiecīgo sarakstu depozīta kontā būs iemaksājuši drošības naudu.

Kandidātu sarakstam un tam pievienojamajiem dokumentiem jābūt sagatavotiem, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammu. Sagatavotie dokumenti iesniedzami rakstveidā (parakstītas (arī elektroniski parakstītas) izdrukas no lietojumprogrammas) un elektroniskā formā – lietojumprogrammā.

Kontaktinformācija:
Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ilze Rubene, mob.t. 2652 6652.
E-pasts nvk@aluksne.lv un ilze.rubene@aluksne.lv.


Notiks seminārs deputātu kandidātu sarakstu gatavotājiem un iesniedzējiem

 No šā gada 17. marta līdz 6. aprīlim norisināsies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 5. jūnija pašvaldības domes vēlēšanām.

Atbilstoši Pašvaldības domes vēlēšanu likumam pašvaldības domes deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt reģistrēta politiskā partija, reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība, divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētu politisko partiju reģistrētā apvienībā. Deputātu kandidātu saraksti iesniedzami rakstveidā un elektroniskā veidā pašvaldības vēlēšanu komisijai un sagatavojami, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammu.

 

IESNIEGUMS PIEKĻUVES PIEPRASĪŠANAI CVK LIETOJUMPROGRAMMAI

 

Lai palīdzētu labāk sagatavoties deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai, Centrālā vēlēšanu komisija šā gada 1. martā rīkos semināru deputātu kandidātu sarakstu gatavotājiem un iesniedzējiem 2021. gada pašvaldību vēlēšanās. Seminārs notiks tiešsaistē, Webex platformā, piekļuves saite semināra dalībniekiem tiks nosūtīta semināra dienā uz e-pastu, kas tiks norādīts, piesakot uz semināru.

 

Semināra darba kārtība

 

14.00 – 14.05              Semināra atklāšana

Kristīne Bērziņa, Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja

 

14.05 – 14.35              Deputātu kandidātu sarakstu sagatavošanas un iesniegšanas nosacījumi

                                    Ritvars Eglājs, Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs

 

14.35 – 15.00              Iespēja iesūtīt jautājumus, atbildes uz jautājumiem

 

15.00. – 15.10             Pārtraukums

 

15.10 – 15.50              Darbs ar deputātu kandidātu sarakstu gatavošanas sistēmu

                                    Uzņēmuma “SOAAR” pārstāvis

 

15.50 – 16.15              Atbildes uz jautājumiem

 

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz š.g. 26. februārim, nosūtot semināra dalībnieka vārdu, uzvārdu, e-pastu, tālruņa numuru, pārstāvētās partijas vai partijas apvienības nosaukumu uz e-pastu seminari@cvk.lv.

 

Vienlaikus informējam, lai iegūtu kandidātu saraksta gatavotāja piekļuves tiesības Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammai, kurā sagatavojami deputātu kandidātu saraksti, ir jāaizpilda šai vēstulei pielikumā esošā pieteikuma forma, kas jāiesniedz attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijai. Pēc tam, kad pašvaldības vēlēšanu komisija būs saraksta gatavotājam piešķīrusi sistēmas lietotāja tiesības, šim pārstāvim būs iespēja uzsākt kandidātu sarakstu sagatavošanu, kā arī pēc nepieciešamības pieslēgt lietojumprogrammai citus saraksta pārstāvjus, kuri būs iesaistīti kandidātu saraksta un tam pievienojamo dokumentu sagatavošanā.

 

Lūdzam ņemt vērā, ka šā gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanas notiks Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma noteiktās administratīvajās teritorijās, izņemot Rīgas pašvaldību, kur pašvaldības vēlēšanas notika 2020. gadā. Līdz ar to Centrālās vēlēšanu komisijas lietojumprogrammas piekļuves tiesības jāpieprasa un deputātu kandidātu saraksti jāiesniedz jauno pašvaldību vēlēšanu apgabalu vēlēšanu komisijām. 2021. gada pašvaldību vēlēšanu komisiju sarakstu un kontaktinformāciju skat. pielikumā.

 

Ar biežāk uzdotajiem jautājumiem par deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanu 2021. gada pašvaldību vēlēšanām iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā www.cvk.lv sadaļā “Vēlēšanas/Pašvaldību vēlēšanas/2021. gada 5. jūnija vēlēšanas/Kandidātu saraksti”. Nosacījumi deputātu kandidātu sarakstu iesniegšanai un pieņemšanai noteikti Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Centrālās vēlēšanu komisijas 2021. gada 5. jūnija pašvaldību vēlēšanu kandidātu sarakstu pieņemšanas instrukcijā.

 

Centrālās vēlēšanu komisijas informācija

Aizpildīta un elektroniski parakstīta iesnieguma veidlapa nosūtāma Alūksnes novada Vēlēšanu komisijai uz e-pastu: ilze.rubene@aluksne.lv vai nvk@aluksne.lv.

Tālrunis informācijai 26526652.

Skip to content