Alūksnes Kultūras centrā Katrīnas Gupalo un pianista Andreja Osokina koncertprogramma “Mēness starus stīgo”

Alūksnes Kultūras centrā Katrīnas Gupalo un pianista Andreja Osokina koncertprogramma "Mēness starus stīgo"Alūksnes Kultūras centrā 19. martā pulksten 17.00.

Programmā iekļauti izcilākie un emocionālākie latviešu komponistu skaņdarbi klavierēm solo un klavierēm četrrocīgi, kā arī dvēseliskās, gleznainās un krāšņās Emīla Dārziņa dziesmas un latviešu tautasdziesmas īpaši veidotās aranžijās. Šī koncertprogramma tika radīta īpaši valsts svētku laikam rudenī un mūziķiem ir ļoti nozīmīga, jo tajā tiek izceltas latviešu klasiskās mūzikas pamatvērtības un bērnības atmiņas, vairojot piederības sajūtu Latvijai.

Biļetes cena: 11€. Biļetes var iegādāties Alūksnes Kultūras centra kasē un www.bilesuparadize.lv.

Ar šo programmu Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins vēlas klausītājiem uzburt pacilājošu un ārkārtīgi sirsnīgu svētku sajūtu, kas nepametīs vēl ilgi pēc koncerta beigām. Izskanēs Emīla Dārziņa “Teici to stundu, to brīdi”, “Vēl tu rozes plūc”, “Mana laime”, “Rezignācija”, “Sapņu tālumā” un citas, tautasdziesmas “Tumša nakte, zaļa zāle” , “Kumeliņi, kumeliņi” un “Ai, jel manu vieglu prātu”, kā arī Jāzepa Vītola, Pētera Vaska un citu komponistu skaņdarbi.

Noskaņām bagātajā koncertprogrammā būs gan teatrāli momenti, gan Katrīnas Gupalo spēcīgais un sensuālais dziedājums un pianista Andreja Osokina meistarīgā klavierspēle, gan dueta rotaļīga saspēle ar maigiem un izjustiem brīžiem. Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina radošā tandēma koncerti gadu gaitā apbūruši klausītājus Latvijā, Lielbritānijā, Somijā un ASV.

Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm – spēcīga un sensuāla balss tembra īpašniece, komponiste, virtuoza pianiste, mūzikas izrāžu veidotāja, producente un aktrise, kura koncertos pārsteidz klausītājus gan ar meistarīgo klavierspēli, emocijām bagāto un skanīgo dziedājumu, gan sirsnīgo, aizrautīgo un enerģijas pilno personību. Līdz šim izdoti divi Katrīnas albumi – “Gentle & Done” (2018) un “7 skumjas zvaigznes” (2020), kas veltīts Imanta Kalniņa mūzikai. Dziedātājas pašas komponētās dziesmas, Raimonda Paula un Imanta Kalniņa mūzika Katrīnas interpretācijā pievērsušas plašu uzmanību medijos un sniegušas lielu klausītāju mīlestību koncertos.

Andrejs Osokins ir pasaulē pieprasīts latviešu pianists, nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, kurš regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs gan solo koncertos, gan kopā ar orķestriem izcilu diriģentu vadībā. Andreja Osokina koncerti ir emociju, mīlestības un skaistas klaviermūzikas piesātināti, tie pārsteidz ar mūziķa pārliecinošo dažādu mūzikas stilu izjūtu, harismu un virtuozitāti, kā arī brīnišķīgām skaņdarbu interpretācijām. Pianists regulāri sniedz meistarklases Latvijā un ārvalstīs, kā arī vada savu klavieru klasi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Jūnija sākumā Andrejs Osokins ar šajā pavasarī izdoto jauno albumu “Two Worlds” saņēma četras prestižās vācu klasiskās mūzikas ierakstu balvas “Opus Klassik” nominācijas.

 

Skip to content