Arī Alūksnes novadā notiks starptautisko militāro mācību “Swift Response 22” aktīvā fāze

No 9. līdz 14.maijam, Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, Lielvārdes tuvumā un Ādažu poligonā notiks starptautisko militāro mācību “Swift Response 22” aktīvā fāze, kuras laikā vienlaicīgi notiks vairāki taktiskie vingrinājumi, kas ir apvienoti ar mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posmu.

10. un 11. maijā no Jēkabpils uz poligonu “Lāčusils” Alūksnes novadā tiks pārvietota rotas līmeņa desanta apakšvienība, iesaistot vairākus ASV Bruņoto spēku 1. kaujas aviācijas brigādes militāros transporta helikopterus CH-47 “Chinook” un helikopterus UH-60 “Black Hawk”, lai poligona teritorijā veiktu taktiska līmeņa sauszemes operāciju.

Starptautiskās mācības “Swift Response 22” Eiropā norisinās no 1. līdz 14. maijam, un tajās kopumā iesaistīti aptuveni 9500 karavīru no 19 NATO dalībvalstīm, ieskaitot Latviju. Mācības “Swift Response 22” ir kompleksas divīzijas līmeņa mācības, iesaistot desanta, gaisa spēku un sauszemes vienības. Šo mācību mērķis ir paaugstināt NATO gatavību efektīvi reaģēt uz liela mēroga drošības krīzēm, gan pilnveidojot dažādu spēka veidu savietojamību, gan trenējot spēku pārapgādi, gan arī vairojot apvienotās kaujas spējas reģionāla mēroga operāciju īstenošanā vairākās valstīs vienlaicīgi.

Jau ziņots, no 18. aprīļa līdz 27. maijam Latvijā norisinās militāro mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posms ar vairākām tajā apvienotām starptautiskām mācībām: “Defender Europe”, “Knight Legion”, “Swift Response”, “Summer Shield” un Igaunijas Aizsardzības spēku lielākajām militārajām mācībām “Hedgehog”.

Starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO gaisa, sauszemes un jūras spēku, kā arī speciālo operāciju vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem.

Iedzīvotāju ievērībai!

 

Laikā no 9. līdz 14. maijam Latgales un Vidzemes novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot un redzot gaisa kuģu grupas, kas veiks desanta operācijas, īstenos dažādus taktiskos uzdevumus gan Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, gan Lielvārdes tuvumā, gan Ādažu poligonā.

Laikā no 9. līdz 14. maijam Latgales un Vidzemes novadu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, dzirdot šaušanas troksni dienas gaišajā un tumšajā laikā Jēkabpils un Alūksnes apkārtnē, kā arī poligonā “Lāčusils” un Ādažu poligonā.

Mācību vingrinājumos, kas notiks ārpus poligonu teritorijas, tiks izmantota tikai salūtmunīcija, kas rada troksni, bet nekādi neapdraud cilvēkus.

Šaušana ar kaujas munīciju, tajā skaitā no helikopteriem AH-64 “Apache”, notiks tikai poligonu teritorijā un atbilstoši visiem drošības standartiem. Poligonu tuvumā esošo privātmāju un tuvāko apdzīvoto vietu iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties par šaušanas troksni, kas no poligonu puses periodiski būs dzirdams gan dienā, gan naktī.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret šaušanas troksni mācību laikā, jo visi šaušanas vingrinājumi ir kā neatņemama sastāvdaļa valsts aizsardzības spēju uzlabošanai un kopējās drošības stiprināšanai, tajā skaitā ar sabiedroto valstu atbalstu.

Nacionālie bruņotie spēki arī vērš iedzīvotāju uzmanību, ka jebkuras militāro mācību aktivitātes ārpus poligoniem Latvijā tiek rūpīgi plānotas un īstenotas, ņemot vērā ceļu tīkla un apvidus īpatnības dažādos novados, lai militāru draudu gadījumā labāk varētu izmantot mūsu apvidus priekšrocības un spētu efektīvāk īstenot Latvijas teritoriālās aizsardzības operācijas, tajā skaitā sadarbībā ar sabiedroto valstu spēkiem.

Jau ziņots, mācību cikla “NAMEJS 2022” pavasara posmā no 18. aprīļa līdz 27. maijam, visos novados notiks Latvijas un sabiedroto valstu militāro un transporta lidaparātu lidojumi, karavīru un militārās tehnikas regulāra pārvietošanās pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem, kā arī vairāki mācību vingrinājumi notiks ārpus poligonu teritorijas ar pašvaldībām saskaņotās teritorijās.

Skip to content