Sēņotāj, vērtīgi zināt - Alūksnes novads

Sēņotāj, vērtīgi zināt

Informācija sēņotājiemNovērojot esošos laika apstākļus var secināt, ka šobrīd ir piemērots laiks, lai dotos sēņot. Viena no iecienītām sēņošanas vietām ir Alsviķu pagasta militārā poligona “Lāčusils” teritorija, kas saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) likumu ir militārais objekts.

Tā kā pēdējā laikā ir novērota pastiprināta sēņotāju aktivitāte poligona “Lāčusils” teritorijā, NBS Kājnieku skolas poligona “Lāčusils” administrācija atgādina, ka poligons ir bruņoto spēku treniņu un mācību vieta, kurā notiek paaugstinātas bīstamības nodarbības, tajā skaitā kaujas šaušanas un granātas mešanas apmācības, līdz ar to atrašanās šajā teritorijā ir bīstama dzīvībai.

Poligona administrācija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem par savu un apkārtējo drošību un sēņošanai izvēlēties vietas ārpus poligona teritorijas.

NBS Kājnieku skolas poligona “Lāčusils” administrācija atgādina, ka iekļūšana militārajā objektā bez iepriekšējas saskaņošanas ir aizliegta, tādēļ personas, kuras neievēro militārajā objektā noteikto uzturēšanās kārtību var tikt izraidītas no militārā objekta.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likumu par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai Nacionālo bruņoto spēku apsargājamos objektos var tikt piemērots arī naudas sods līdz pat 1500 eiro.

Saskaņošanu var veikt sazinoties ar NBS Kājnieku skolas poligona “Lāčusils” administrāciju m.tel. 20209850.

Skip to content