Trešdien, 20. maijā, noslēdzās radošās izcilības festivāls ADWARDS MMXX, kurā kategorijas “Drukas māksla un dizains” apakškategorijā “Telpas un pieredzes dizains” ar pirmās pakāpes ordeni novērtēts Alūksnes Bānīša stacijas dizains!
Ekspozīcijas autori ir Latvijā un starptautiski atzīti radošās nozares profesionāļi – dizaina birojs “H2E”. Viņu veikums Alūksnes Bānīša stacijā 2019. gadā novērtēts starptautiskajā ikgadējā “SEGD Global Design Awards” pasākumā Amerikas Savienotajās Valstīs ar divām balvām – “Global Design Awards/Honor 2019” un konkursa galveno balvu “Best of Show”. Alūksnes Bānīša stacija saņēmusi arī tādas nozīmīgas balvas kā “Sudraba ananass” Arhitektūras gada balvā, 2. vieta skatē “Gada labākā būve Latvijā 2018” nominācijā “Koka būve”, kā arī citas.
Radošās izcilības festivālu ADWARDS jau 11 gadus rīko biedrība “Latvian Art Directors Club”. Festivāla ietvaros starptautiska žūrija vērtē jaunākos Latvijā vai vietējo mākslinieku uzraudzībā tapušos dizaina darbus dažādās nozarēs. Labākos darbus apbalvo ar ADWARDS izcilības ordeņiem.
2020. gadā radošās izcilības festivālam ADWARDS bija iesniegti 332 darbi. Tos vērtēja 21 starptautiskas žūrijas profesionālis īpašā tiešsaistes darbu vērtēšanas platformā gan individuāli, gan video diskusijās un balsošanā. Arī festivāla uzvarētāju paziņošana sakarā ar ārkārtējo situāciju notika atšķirīgi radoši – ar īpaši sagatavotiem video paziņojumiem sociālajā tīkla Facebook, visas dienas garumā atklājot uzvarētājus. Ar informāciju par uzvarētājiem visās kategorijās var iepazīties Facebook tīklā biedrības “Latvian Art Directors Club” kontā un saitē https://tinyurl.com/y83mzlwo.
Atgādinām, ka Alūksnes Bānīša stacijas ekspozīcija ir tapusi, pateicoties specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projektam “Gaismas ceļš cauri gadsimtiem” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, kad tika atjaunots senais Alūksnes dzelzceļa stacijas bagāžas šķūnis un tajā izveidota multimediāla, apmeklētājus iesaistoša, ekspozīcija par Alūksnes-Gulbenes šaursliežu dzelzceļa tapšanas un darbības vēsturi. Projekta vadītāja – Alūksnes novada pašvaldības projektu vadītāja Sanita Adlere.
Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste