MŪSU MAZAIS DĀRZNIEKU PIEDZĪVOJUMS - Alūksnes novads

MŪSU MAZAIS DĀRZNIEKU PIEDZĪVOJUMS

EKOSKOLAS TĒMA: BIOLOĢISKĀ DAUDZVEIDĪBA

Pavasarī “Gulbīšu” grupā valdīja rosība – bērni ar lielu aizrautību piedalījās dažādās aktivitātēs, kas saistītas ar dārzkopību un dabas izzināšanu. Mazie dārznieki iesēja augus un puķes, kuras vēlāk ar prieku dāvināja māmiņām Mātes dienā. Tā bija skaista un sirsnīga dāvana, kas nāca no bērnu pašu rokām un sirds.

Lai paplašinātu zināšanas, bērni iepazinās ar dažādiem augiem, kas tiek piedāvāti tirgū, kā arī vēroja, kā izskatās ābeles un plūmju koki. Bērni uzzināja, ka augiem ir dažādas formas, lapas un augļi, katram savs īpašais skaistums un nozīme.

Dabas daudzveidības iepazīšana turpinājās ar aizraujošiem uzdevumiem. Bērni meklēja dažādus augus bērnudārza teritorijā, pētīja, kur tie aug, kā izskatās un ar ko atšķiras. Šādi uzdevumi palīdzēja attīstīt vērošanas prasmes un radīja ciešāku saikni ar apkārtējo vidi.

 Ar skolotājas palīdzību bērni ravēja un apkopa dārzeņu kasti, lai to sagatavotu dēstu stādīšanai. Dēstus bērni bija paši izaudzējuši no sēklām, un viņi ļoti rūpējās par tiem. Katru dienu augi tika aplaistīti, un bērni ar prieku vēroja, kā tie aug un mainās.

 Bērni secināja, ka saulespuķes, arbūzi un melones sadīgst ļoti ātri, tādēļ tās nevajadzētu sēt pārāk agri – citādi stādi kļūst pārāk gari vēl pirms tos var izstādīt ārā. Šis bija lielisks piemērs tam, kā mācīties no pieredzes un novērojumiem.

 Bērni audzēja arī sīpolus. Izaudzētos lociņus bērni ar lepnumu pievienoja savai zupai. Pašu audzētais kļuva par vērtīgu sastāvdaļu maltītē, radot izpratni par pārtikas ceļu no sēkliņas līdz šķīvim.

  Šīs aktivitātes bērniem deva ne tikai zināšanas par augiem un dabu, bet arī mācīja pacietību, rūpes un atbildību. Bērni mācījās caur darīšanu, izjūtot prieku par katru izdīgušo asniņu un katru pašu paveikto darbu.

 Sagatavoja: 4. grupas skolotāja, Ekopadomes tēmu “Bioloģiskā daudzveidība”, “Skolas vide un apkārtne” atbildīgā skolotāja Dace LIVKE

Skip to content