Ceturtdien, 30. novembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” rīkots pasākums „No kultūras zīmes “Latviskais mantojums” līdz UNESCO”, kura laikā kultūras zīmi “Latviskais mantojums” par podniecības kā tradicionālas amata prasmes daudzināšanu pasniedza keramiķim Uģim Puzulim.
U. Puzulis savā keramikas darbnīcā “Racupkalns” Alsviķu pagastā izkopj Vidzemei raksturīgās podniecības formas ar Latgales krāsu gammu, kas lieliski harmonē ar skaisto apkārtnes ainavu. Saimnieks piedāvā ekskursiju, demonstrē amata prasmes un ikvienam interesentam dod iespēju darboties ar mālu. Īpašs notikums keramikas darbnīcā ir Latgales bedres tipa cepļa atvēršanu.
Uģa Puzuļa keramikas darbnīca ir pirmais no lauku tūrisma uzņēmumiem Alūksnes novadā, kas saņēmis šo kultūras zīmi. Šogad tādas saņēma vēl 15 saimniecības, bet kopā šādas zīmes ir jau 88 tūrisma objektiem. Kultūras zīmi „Latviskais mantojums” keramiķim Uģim Puzulim pasniedza Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēža vietnieks Gints Kukainis. Šajā notikumā kopā ar viņu bija un sumināja Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, kā arī draugi un tuvie cilvēki.
Kultūras mantojuma saglabāšanas pamatā ir vietējie iedzīvotāji un kopienas, un kultūras zīme “Latviskais mantojums” ļauj atpazīt tos Latvijas vietējos iedzīvotājus – tūrisma uzņēmējus, kas saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, demonstrējot to tūrismā, tādējādi ļaujot mantojumam būt dzīvam un iekļautam mūsdienu ikdienas dzīvē. “Latviskā mantojuma” nominācija ir kā pakāpiens un iespēja nemateriālā kultūras mantojuma nesējiem iekļūt Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, un vēlāk – UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, līdz ar to piešķirot vietējam kultūras mantojumam nozīmi pasaules līmenī.