Ekoskola 2021./2022. - Alūksnes novads

Ekoskola 2021./2022.

EKOPADOME

 

GADA TĒMĀ “ŪDENS” PAVEIKTAIS

PUTNU IZZINĀTĀJI UN VĒROTĀJI

ETWINNING PROJEKTS “TILTI MŪSU PILSĒTĀ”

KUR PALIEK NOTEKŪDEŅI?

KĀ PIE MUMS NONĀK DZERAMAIS ŪDENS?

EKOSKOLAS GADA TĒMAS “ŪDENS” DARBI 1.GRUPĀ

“ZAĻIE ASNIŅI” KAĻ PLĀNUS PAR KUKAIŅU MĀJAS BŪVI

PRET NETĪRUMIEM AR DABISKIEM UN EKOLOĢISKIEM LĪDZEKĻIEM!

TĪRA JŪRA SĀKAS NO…

Marts – ūdens mēnesis

Anketa vecākiem «Ūdens resursi un to efektīva izmantošana»

Silto džemperu konkurss Alūksnes PII «SPRĪDĪTIS»

MEKLĒJAM AVOTUS

VIDES KODEKSS UN TALISMANS – MEDŪZA

TĪRA JŪRA SĀKAS ALŪKSNĒ

VIDES NOVĒRTĒJUMS


EKOSKOLAS APBALVOŠANAS CEREMONIJĀ SVINĒS 20 GADU JUBILEJU

Pirmdien, 20. septembrī, pulksten 11.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē notiks ikgadējā Ekoskolu apbalvojumu pasniegšana. Šogad 104 izglītības iestādes saņems prestižo starptautisko Zaļo karogu, tostarp divām izglītības iestādēm tiks piešķirts Ekoskolu vēstnieka statuss, 44 – iegūs Latvijas Ekoskolas sertifikātu.

Pasākuma svinīgajā daļā Ekoskolas video uzrunā sveiks Latvijas valsts prezidents Egils Levits, Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Gatis Zamurs, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika, starptautiskā Vides izglītības fonda izglītības programmas direktors Pramod Kumar Sharma, Vides izglītības fonda vadītājs Jānis Ulme un Eksokolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.
 

Pasākuma apbalvošanas daļā, izmantojot neformālu ieskatu Raiņa lugas “Zelta zirgs” līnijās un improvizācijas teātra elementus, tiks atklātas Ekoskolu programmas 20 gadu jubilejas svinības un suminātas izglītības iestādes, kuras saņēmušas Latvijas Ekoskolas sertifikātu un starptautisko Zaļā Karoga balvu.  Pasākumā ar savu pieredzi interaktīvās diskusijās dalīsies Ekoskolas no visas Latvijas,  kā arī būs citi sveicieni un pārsteigumi, iesaistot gan klātienes dalībniekus, gan tiešraides skatītājus. Par pasākuma gaisotni rūpēsies atraktīvais pasākuma vadītājs Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens un Sanda Dejus.
 

Pasākuma noslēgumā Ekoskolas saņems aktuālo informāciju par gaidāmajiem notikumiem šajā mācību gadā – iespējām piedalīties dažādās apmācībās, pieredzes apmaiņas aktivitātēs un projektos, kā arī tiks atklāta kampaņa „Ekoskolu Rīcības dienas” un īstenota video akcija, kas veltīta ANO Ilgtspējīgās attīstības mērķiem.
 

Šogad Ekoskolu veikumu vērtēja Ekoskolu programmas nacionālā žūrija 14 dalībnieku sastāvā, kurā darbojas jomas eksperti no 11 dažādām valsts institūcijām un sabiedriskajām vides aizsardzības un izglītības organizācijām.
 

Ekoskolu programma ir viena no visaptverošākajām un populārākajām vides izglītības pieejām pasaulē, kura šajā mācību gadā Latvijā svinēs 20 gadus. Ekoskolu programmā Latvijā šobrīd darbojas 182 izglītības iestādes (no pirmsskolām līdz pat augstskolām), bet visā pasaulē programmā ir iesaistītas 56 000 izglītības iestādes 70 valstīs. Programmā tiek aicināta piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā ilgtermiņā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai izglītības iestādes kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Vides izglītības fonds 

http://www.videsfonds.lv  
https://www.facebook.com/videsfonds/ 
https://twitter.com/videsfonds  
https://www.instagram.com/fee_latvia/

Ekoskolas
http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas
http://www.draugiem.lv/ekoskolas/
https://www.ecoschools.global/

Informāciju sagatavoja – Līva Stade, liva.stade@videsfonds.lv

Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā – Daniels Trukšāns, daniels.truksans@videsfonds.lv
 

Ekoskolu programmas darbību Latvijā īsteno Vides izglītības fonds un atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu darbības nodrošināšana Latvijā 2021.gadā” ietvaros.

visi jaunumi

Vides izglītības fonds
Lapu iela 17, 2.stāvā, Rīga, LV-1002, Latvija
tel +371 67225112, e-pasts: fonds@videsfonds.lv

Skip to content