Atkritumu apsaimniekošana Alūksnes novadā - Alūksnes novads

Atkritumu apsaimniekošana Alūksnes novadā

 

INFORMĀCIJA PAR ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANU
ALŪKSNES NOVADĀ

 

Par SIA Pilsētvides serviss”
SIA “Pilsētvides serviss” ir moderns un dinamisks uzņēmums, spēcīgs pakalpojumu sniedzējs Rīgā un reģionos, kas vairāk nekā 20 gadus nodrošina iedzīvotāju, ražošanas uzņēmumu, pašvaldību, kā arī izglītības un veselības aprūpes iestāžu sadzīves atkritumu savākšanu un izvešanu.

Atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumi Alūksnes novadā

Saskaņā ar iepirkuma rezultātiem par atkritumu apsaimniekošanu Alūksnes novada teritorijā, kopš 2017. gada līdz pat 2024. gadam atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Alūksnes iedzīvotājiem un juridiskām personām sniedz  SIA “Pilsētvides serviss”.

“Pilsētvides serviss” piedāvā cieto sadzīves atkritumu savākšanas un apsaimniekošanas pakalpojumus daudzdzīvokļu ēkām, privātmājām, iestādēm un organizācijām. Uzņēmums nodrošina atkritumu šķirošanas iespējas pie daudzdzīvokļu mājām un uzņēmumiem. Tāpat uzņēmums veic otrreizējās pārstrādes materiālu, piemēram, kartona, polietilēna, stikla, bioloģisko  3. kategorijas atkritumu, pareizu apsaimniekošanu.

Alūksnes novada teritorijā no 2022. gada 6. jūnija ir spēkā:

  1. Nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksa Alūksnes novada administratīvajā teritorijā

* Fiziskām personām: 25,41 EUR par m3 ar PVN 21%;

* Juridiskām personām: 21,00 EUR par m3, neieskaitot PVN.

2. Maksa par liela izmēra (lielgabarīta) atkritumu apsaimniekošanu – 19,08 EUR par m3, neieskaitot PVN.

 Škirotie atkritumi tiek izvesti un apsaimniekoti bez maksas.

Šķiroto atkritumu apsaimniekošana    

Gādājot par iedzīvotājiem ērtu un pieejamu atkritumu šķirošanas infrastruktūru, SIA “Pilsētvides serviss” uztur un apkalpo 19 šķiroto atkritumu punktus Alūksnē un 13 šķiroto atkritumu punktus Alūksnes novada pagastos, kuros vietējie iedzīvotāji var nodot dalīti vāktu makulatūru, kartonu, stiklu, plastmasu, un PET pudeles.

SIA “Pilsētvides serviss” izbūvētajā šķiroto atkritumu laukumā Alūksnē Rūpniecības ielā 8F katrs novada iedzīvotājs var bezmaksas nodot dalīti savāktus un bīstamus atkritumus. Savākšanas laukumā tiek pieņemti un īslaicīgi uzglabāti:

Nebīstamie atkritumi:

  • plastmasas atkritumi un izlietotais plastmasas iepakojums;
  • koksne un izlietotais koka iepakojums;
  • papīrs un kartons, izlietotais papīra un kartona iepakojums;
  • izlietotais stikla iepakojums, cita veida stikla atkritumi;
  • metāla iepakojums;

Bīstamie atkritumi:

  • smēreļļas, svinu saturoši elektriskie akumulatori, elektriskie akumulatori (niķeļa–kadmija, dzelzs–niķeļa), galvaniskie elementi un galvaniskās baterijas, citi elektriskie akumulatori, eļļas filtri, elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi, arī liela izmēra dzesēšanas iekārtas, saldētavas un ledusskapji, gāzizlādes spuldzes (luminiscences spuldzes);
  • visu veidu riepas.

Bīstamo atkritumu uzglabāšana tiek veikta speciālā bīstamo atkritumu konteinerā speciāli paredzētās tilpnēs/novietnēs. Šķiroto atkritumu laukums ir atvērts un pieejams apmeklētājiem pirmdienās (10.00 – 18.00), trešdienās (11.00 – 19.00) un sestdienās (9.00 – 13.00).

Tā kā Alūksnes iedzīvotāju vidū arvien lielāku popularitāti gūst elektrotehnikas šķirošana. SIA “Pilsētvides serviss” piedāvā iespēju bezmaksas atbrīvoties no nederīgām elektriskām un elektroniskām iekārtām “Nolietotās tehnikas pieņemšanas” akcijas ietvaros, kuras uzņēmums realizē vismaz divreiz gadā.

Sadzīves atkritumu izvešanas grafiki Alūksnes novadā

Atkritumu izvešana Alūksnes novada teritorijā notiek, ievērojot sekojošu grafiku:

Alūksnes pilsēta

Pirmdienās, trešdienās, piektdienās- iestādes, uzņēmumi, daudzdzīvokļu mājas

Ceturtdienās – privātmājas

Jaunalūksne

Katra mēneša 1. otrdiena

Ilzene

Zeltiņi

Katra mēneša 2. otrdiena

Jaunanna

Anna

Kalncempji

Katra mēneša 3. otrdiena

Mārkalne

Pededze

Liepna

Katra mēneša 4. otrdiena

Ziemeri

Veclaicene

Jaunlaicene

Katra mēneša 1. trešdiena

Alsviķi

Strautiņi

Katra mēneša 2. trešdiena

Kalnadruvas

Maliena

Mālupe

Katra mēneša 3. trešdiena

 

SIA “Pilsētvides serviss” uzsāks dalīti vāktu tekstila atkritumu pieņemšanu Alūksnē


Latvijā gada laikā tiek izmesti vairāk ne kā 26 tūkstoši tonnu tekstila. Lai mazinātu radīto atkritumu apjomu, kas nonāk poligonos, sākot ar 2022. gada 1 .jūliju tiek uzsākta dalīti vākta tekstila atkritumu pieņemšana uzņēmuma SIA “Pilsētvides serviss” Eko laukumā, Rūpniecības ielā 8F.

Eko laukuma darba laiks:

Pirmdien:            11:00-19:00
Otrdien:               Brīvs
Trešdien:             9:00-17:00
Ceturtdien:        Brīvs
Piektdien:           Brīvs
Sestdien:             9:00-13:00
Svētdien:            Brīvs

 !!! Eko laukuma apmeklējumu, tāpat kā līdz šim, lūgums iepriekš pieteikt, zvanot pa tālruni 26622989. Laukuma darbinieks sniegs sīkāku informāciju par tekstila nodošanas iespējām un izskaidros, ko drīkst ievietot tekstila konteinerā.

Tekstila izstrādājumu šķirošanas konteineros DRĪKST ievietot nevajadzīgos apģērbus, apavus un mājas tekstilu (piemēram, aizkarus, gultasveļu u.tml.). Tie var būt gan vēl valkājami, gan arī no modes izgājuši, gan tādi, ko pats vairs nevalkātu, kāda neliela defekta – maza traipa vai neliela caurumiņa – dēļ. Tomēr tekstilam vēl joprojām ir jābūt tādam, kam ir iespēja nonākt pārstrādē vai atkārtotā lietošanā, piešķirot tam “otro dzīvi”.

Nododamie tekstiliztrādājumi var būt ražoti, kā no dabīgām izejvielām (vilna, kokvilna, zīds, lins u.c.), tā arī no sintētiskām izejvielām (poliestera, poliamīda, akrila, elastāna u.c.). Lielākoties pārstrādi iespējams nodrošināt dabīgo materiālu audumiem, no kā iespējams ražot, piemēram, industriālās lupatiņas u.c. produktus. Savukārt sintētiskām auduma šķiedrām pārstrāde ir ierobežota, tādēļ tās var tikt izmantotas arī kā izejvielas mīksto mēbeļu, matraču, autosēdekļu spilvenu u.c. produktu pildīšanai. Tādēļ svarīgi, lai tekstils būtu relatīvi tīrs un noteikti sauss.

Tekstila atkritumus Eko laukumā jānodod sapakotus maisos. Tomēr uz vietas kopā ar laukuma darbinieku šie tekstila izstrādājumi tiks pārskatīti, lai atbilstu nosacījumiem.

Konteineros NEDRĪKST izmest audumu atgriezumus, netīrus, slapjus, pelējušus, sadriskātus, ar ķīmijām, motoreļļām un citām vielām piesūkušos tekstila izstrādājumus (piemēram, tīrīšanai, autoservisu darbos, būvniecībā izmantotus). Tādam tekstilam iespējas iekļūt atpakaļ aprites ekonomikas sastāvā ir beigušās, jo auduma šķiedras ir bojātas un to nav iespējams realizēt.

Atkārtotai apritei nederīgus (netīrus, sapelējušus, sadriskātus) tekstila izstrādājumus, jāizmet sadzīves atkritumiem paredzētos konteineros. Tāpat tekstila šķirošanas konteineros AIZLIEGTS ievietot citus atkritumus, lai nesabojātu pārstrādei vai atkārtotai izmantošanai derīgos apģērbus.

 Savāktais tekstils tiek nogādāts šķirošanas centrā Tukumā, kur tas tiek sašķirots vismaz 30 frakcijās – atbilstoši veidam, materiālam, kvalitātei un citiem faktoriem. Pēc tam tiek meklētas iespējas tiem nonākt atkārtotā apritē, lai novērstu to nonākšanu poligonā.

Kvalitatīvais apģērbs, apavi un mājas tekstils tiek novirzīts atkārtotai lietošanai pasaules attīstības valstīs vai labdarības biedrībā tepat Latvijā, kur labākais apģērbs pēc pieprasījuma tiek nodots tālāk. Pārējiem tekstilizstrādājumiem pēc iespējas tiek meklētas pārstrādes iespējas. Šobrīd tās visā pasaulē ir visai mazattīstītas un pieejamas vien dažiem materiālu veidiem. Labākās iespējas pārstrādi nodrošināt ir dabīgām šķiedrām, sarežģītāk tas ir tekstilam ar sintētiskajām šķiedrām, jo tās ir pārāk dažādas.

!!! Atgādinām, ka Eko laukumā nodot šķirotos atkritumus (tekstilu, plastmasas, skārda, metāla, stikla iepakojumus, logu stiklus, dažāda veida papīru un kartonu, riepas, lielgabarīta atkritumus, elektroiekārtas, spuldzes un baterijas) var tikai fiziskas personas, kurām ir spēkā esošs sadzīves atkritumu apsaimniekošanas līgums ar SIA “Pilsētvides serviss”.


Ja iedzīvotājiem rodas nepieciešamība pēc papildu atkritumu izvešanas reizes, viņš var pieteikt to SIA “Pilsētvides serviss” Klientu apkalpošanas centrā, un izvešana notiks tuvākā reisa laikā.

Vides izglītība

Lai pilnveidotu Alūksnes iedzīvotāju priekšstatus par pareizu atkritumu šķirošanas procesu, SIA “Pilsētvides serviss” ir izstrādājis atkritumu šķirošanu atvieglojošu vizuālu materiālu –“instrukciju pareizai šķirošanai”, ko var atrast uzlīmēs pie dalīti vākto atkritumu konteineriem, izkārtnē eko laukuma teritorijā, kā arī mājas lapā www.pilsetvide.lv. Turklāt uzņēmums jau otru gadu pēc kārtas organizē vides izglītības konkursu skolēniem “Dzīvo zaļi”, kura mērķis ir veicināt skolēnu, skolotāju un pastarpināti arī skolēnu vecāku teorētiskās un praktiskās zināšanas par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu dabas saudzēšanas nolūkos.

Kontaktinformācija

Jautājumu un neskaidrību gadījumā Alūksnes novada iedzīvotāji ir aicināti vērsties uz SIA “Pilsētvides serviss” klientu apkalpošanas centru, kas atrodas Alūksnē Rūpniecības ielā 8F., rakstot uz e-pastu aluksne@pilsetvide.lv, vai zvanot pa tālruni: 26622989; 64382838. 

Klientu centra darba laiks:

P. 08.00 – 18.00
Ot. 08.00 -17.00
Tr. 08.00 -17.00
C. 08.00 -17.00
Pk. 08.00 -16.00
S., Sv. – brīvs

Pusdienu pārtraukums no plkst. 12.00-13.00

Skip to content